Fed Baskı Makineleri, Dolar Çöküyor Açar

Zaten aslında sıfır faiz oranlarını artırdı olması, Fed artık nicel gevşeme, baskı makineleri açmak niyetinde olduğunu söylemenin süslü bir yolu üzerinde durulacak duyurdu. Borç destekli kredi araçları satın almak için 1 Trilyon doların üzerinde, Hazine Menkul Kıymetler ve İpotek arasında bölünmüş, 3 Trilyon $bilanço da genişletmiş olacak. Bu (geçici olarak) bu soru şimdi Fed bu görevi yerine getirmek için istekli olduğunu ortaya koymuştur beri tartışmalı olduğu gibi, yabancı Merkez Bankaları hala BİZE borcu finanse etmek için istekli olup olmadığı konusundaki spekülasyonlara son vermeli. “Fed temelde Hazine tarafından verilen borç alarak açığımızı finanse ediyor. Eğer Obama yönetimi başka bir teşvik paketi ile basarsa, dolar yapılır.”

Haber açıklandığında tüccarlar doğrudan para arzı içine enjekte, gelmek için daha fazla potansiyeli olan baskı 1 Trilyon doların üzerinde ve enflasyonist etkileri sıcak gibi, Dolar %2,7, en yüksek günlük farkla 1971 yılından bu yana dibe vurdu. Bir analist, şöyle yazmıştı: “Faiz oranları artık etkili yönüyle olumsuz. Doları bu para birimi uzun vadeli zayıflık katkıda bulunabilir çünkü satış iptal.”

Fed ve Dolar için ne yazık ki, son birkaç haftadır yatırımcıların daha temelleri odaklanmaya başladı gibi risk toleransı hafif bir pikap tanık olma. Eğer bu gelişme kredi krizinin en derin uçurum yer aldıysa, yatırımcılar diğer tarafa bakmak için istekli olabilir, ama şimdi BİZE para kaynağının büyük bir genişleme uzun vadede enflasyonu tetikleyebilecek çok endişeleniyorlar. Dolar satmak daha az kötümser bir şekilde kapalı Beslenen planı küresel ekonomiyi canlandırmaya yardımcı, yatırım için güvenli bir liman olarak ABD temyiz azalan olacak yatırımcı güveni için bu özellik olurdu.

Bu daha aşağı 1.40 dolar aralığında doğru Dolar itecektir olup olmadığını birkaç faktöre bağlıdır. Diğer Merkez Bankaları öncelikle, davayı takip edecek? “Bütün büyük merkez bankaları aynı pozisyonda sona erebilir. Bir analist oynamak için sabırsızlanıyoruz yolu ilk gider ve hangi bir gecikme görmek ve ikisi arasında bir zamanlama farkı keşfetmeye çalışın” dedi. Eğer bu durum kanıtlanırsa, yatırımcılar bir kez daha, bu durumda Dolar Bir kez daha üstüne çıkabilir “en az kötü” para birimi üzerinde durulacak.

Ayrıca bu eylem, hızlı bir düzeltme olarak, ya da Fed tarafından satın almalar bir dizi bir parçası olarak tasarlanmıştır bağlıdır. Bir portföy yöneticisi, “dolar sat!” dedi. “Bu büyük, çok büyük. Plaza accord denk geldi. Bu dolapta var olan son şey, ve biraz erken kullandılar.”

İlginizi Çekebilir: