İsviçre Frangı Yüksek s Kayıt () Dalgalanmaları

Son iki haftadır, İsviçre Frangı değil, bir karşı rekor seviyelere fırlayan, iki değil, üç önemli para birimleri: ABD Doları, Euro ve İngiliz Sterlini yükseldi. Frangı şimdi de Dolar karşısında parite üzerinde yerleşmiş ve 1 büyülü Seviye:1 Euro karşısında yaklaşıyor. 2011 karşılaşmak tahmini piyasa belirsizliği ile, Frangı içinde devam eden güç tüm emin değil.

Frangı yükselişi ile güvenli bir sığınak para birimi olarak algılanmasına bağlı tamamen. Borç seviyeleri diğer sanayileşmiş ülkelerle hemen hemen aynı, ekonomisi vasat durumda olduğunu ve faiz oranları (gecelik borç verme oranı değersiz 1'i) tüm dünyada en düşük. Bazı analistler gücünü buttressing iki faktör olarak İsviçre kamu maliyesinin “güçlü İsviçre ekonomik görünüm” ve “sağlık” gerekçe gösteriyorlar, ama hata yapmaz: eğer dünya finans piyasalarına yayılan bir riskten kaçınma dalgası için, Frangı neredeyse hiç dikkatini çekmek olacaktır.

Son zamanlarda bildirildiği gibi, Dolar ve Yen de AB ve Kore'de çatışma olasılığı mali sağlığı üzerinde endişelerin yol açtığı riskten kaçınma başak faydalanmıştır. Belki de yakınlık dışında hiçbir şey, sahip olmak Frangı AB borç krizinin birincil yararlanıcı olmuştur. Akıllı para yatırımcılar ön vermesine avro bölgesi dışında İsviçre ile ufukta tezgah görünen avro bölgesi borç fırtına binmek için güvenli bir liman fon balyalama, “özet bir analist olan” görünür.

AB'de durum daha ciddi olabilir gibi ne yazık ki görünüyor. Mali kemer sıkma karşı ortak bir hareket olmasına rağmen, sorun ülkelerin hepsinde hala bütçe açıkları yayınlanıyor. Sonuç olarak, AB üyesi 500 Milyar, 2011 yılında yeni borç €daha az sorun için ayarlanır. Daha da kötüsü, “son birkaç gün içinde kredi uyarılar ve egemen derecelendirme notunu düşürdü saldırı birçok euro Bölgesi ülkelerin borçlanma maliyetleri daha da artabileceğini endişeleri artırdı.” Bu varsayılan karşı kendini gerçekleştiren bir iniş tetik ve daha Frangı şamandıra olabilir.


Söyleyebileceğim kadarıyla, bu kavramı, “İsviçre Frangı son keskin kazançlar Rağmen, hala daha ileri bir baş için oda bol olduğuna inanıyoruz,” mevcut piyasa beklentisi saklanması gibi görünüyor. Tüccarlar Raporun en son Taahhüdü göre, yatırımcılar Frangı uzun pozisyonlarını artırmaya devam ediyor. Bloomberg haberine göre, “Seçenekler yen para birimi dışında herhangi bir büyük daha sonraki üç ay boyunca Frangı hakkında daha iyimser.” Fransa, önümüzdeki altı ay boyunca başka bir 5% takdir olabilir bu arada, analistlerin tahminlerini bir örnek gösteriyor.

Bu noktada, (SNB) ana değişken İsviçre Ulusal Bankası, hangi Frangı adına müdahale devam edebilir. Frangı düşürmek için harcamaları yakın 200 Milyar euro sonra SNB çabalarını ve haziran ayında resmi olarak feragat müdahale gereksizliğini kabul etti. Ancak, İsviçre Ulusal Bankası Başkanı Philipp Hildebrand son zamanlarda Frangı doğmak için bir “yük” olarak adlandırılan ve SNB “” yenilenen finansal piyasa gerilimleri durumunda, fiyat istikrarını sağlamak için “gerekli önlemleri alacağını”belirtti.

Müdahale olasılığı olup olmadığı, analistler ikiye bölünmüş durumdalar. “[Müdahale] zamanlama kesinlikle likidite çok ince ile mükemmel olur....bir stratejist öncesi tatil piyasalarda bir sürpriz getirdiğin için idealdir.” dedi. Morgan Stanley'e göre, ancak, SNB yakın vadede Frangı artış kök müdahale pek mümkün değildir. Önceki müdahale bu yılın başlarında ekonomide likidite büyük bir çıkıntı bıraktı ve İsviçre Ulusal Bankası daha fazla para arzını artırmak istemiyor.” Buna ek olarak, SNB, bu yılın ilk dokuz ayında forex rezervleri 22 Milyar Euro kayıp yaşadı ve müdahale işlemine göre daha fazla zarara uğramak istemeyeceklerdir.

Kısacası, bir kenara belirsizlik yalnız bu noktadan itibaren, tüm faktörler sürekli baş gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: