Bernanke ve Dolar ikinci Bölüm

Aralık ayında, (Bernanke, ABD Para Politikası Vadeli Plan ve Yakın) Ben Bernanke hakkında yazdığım, para politikasında Bernanke akademik geçmişi ve felsefi yaklaşım temel bir anlayış faiz oranlarının genel yönü, ekonomik koşullarına bakılmaksızın tahmin etmek için yararlı olabilir, özellikle ilgili. Bu yazı, geri takip ve bir adım arasında bir yerde.

Dün Bernanke hakkında yazdığımda, zaten Bernanke Fed Başkanı olarak ikinci bir dönem için onaylanmış olacağını kaçınılmaz bir sonuç olduğunu ifade ettim. Onay onun hala oldukça küçük ama bir vokal muhalefet tarafından gerekli konuşman rağmen) verilirken, çok inişli çıkışlı oldu aslında hepimiz yüksek bir zemin bulmak ve durumu yeniden bak talking heads neden oldu. Burada niyetim, ancak bu noktada tam bir zaman kaybı olacak gibi Bernanke pozisyon için diğer potansiyel adaylar bakmak için değil. Zaten şu ana kadar yaptığım gibi, ne Bernanke nihai onay etkilerini tartışmak istiyorum. Daha doğrusu, onun onaylandıktan gecikme/komplikasyonlar etkilerini tartışmak istiyorum. Ben maddi bir analiz için yeterince et olmayacağını düşünüyorsun, ama yanılıyorsun.

Onay süreci bir şey olmuştur ama düzgün Bernanke karşı ortak tutum Fed karşı olan tutumu hakkında bize çok şey öğretir. Bernanke ile ilgili olarak, artık ona karşı düşük fiyatlar üzerinden konut balonu körükleyerek, çok hızlı oranlarının düşürülmesi, finansal pazarlara kadar yeni para enjekte etmek için yerle bir olmak eleştiri güçlü bir miktardır. Bu tür eleştiriler sık sık çelişkili olduğu önemli değil. Önemli olan, bu tür eleştiriler giderek ciddiye Bernanke ve ark tarafından alınan, Fed yavaş yavaş bağımsız dengeleyici bir güç olarak pozisyonunu kaybediyor ve bunun yerine son derece siyasi bir örgüt haline geldiği gibi, yakında hükümetin diğer dalları ile aynı kontroller ve dengeler tabi olabilir.olma mı

Tabii, Ron Paul ‘Denetim Fed’ bill ilerleme gösterdiği gibi politikacıların (ve az sayıda) birçok yorumcu, ben olayların bu dönüş ile daha mutlu olamazdı. Fed çok fazla güç ve çok uzun süre başarılı bir şekilde halka açık gri bir alanda bir devlet kurumu ama özel bir özgürlük gücü ile çalışmak mümkün olduğunu savunuyorlar. Fed yani belirli ekonomik hedefleri, siyasi partiler ve rakip ideolojiler yerine kaprislerine doğrultusunda para politikasını şekillendirmeye devam bağımsız olması gereken statükonun Bernanke ve destekçileri savunuyor.

Birçoğunuz muhtemelen bu konuya kayıtsız. – Hangi Bernanke onay – part (Fed bağımsız kalır olup olmadığını, ya da kararları Kongre denetime tabi olacak) bu savaş sonucu döviz piyasası için ciddi etkileri taşıyan ama düşünün. Kredi krizinin başlangıcında Doların güvenli liman algısı Fed para piyasaları stabilize etmek için aldı, takas hatları ve likidite enjeksiyonları şeklinde olan eylemlerin bir parçası olarak konulduğunu tartışılabilir. Bu tür kararlar hükümet tarafından veto olabilir, yatırımcıların Dolar gerçekten görmek iddiasında olan para Kralı olup olmadığını sorgulamaya başlayacağını söylemek yeterli.

Bir yandan, herhangi bir kuruluşta sorumluluk önemlidir. Öte yandan, hükümete yönelik şüphelerini şu anda tüm zamanların en yüksek yakın çoğu hükümet tarafından doldurulmuş denetçi rolünü görmek istemez tahmin girişim olacaktır. Fed yönelik eleştirileri haklı, siyasi bir kurum haline ise muhtemelen çözüm değil. Hepsini bir araya kaldırılması, diğer taraftan, o tamamen farklı bir hikaye.

İlginizi Çekebilir: