(Ve sadece Dolar Kötümserlik)Euro İyimserlik

(Bank of America) son Merril Lynch bir ankete göre, Avrupa'nın resmi olarak yatırımcıların lehine döndü. “Global portföy yöneticilerinin net yüzde 30'u diğer bölgeler, 2001 Nisan ayından bu yana en yüksek okuma gözardı göreli olarak euro Bölgesi hisse senetlerine bakın. Baker net yüzde 11'i yaklaşık iki yıldır kilolu Avrupa, ilk kilolu ayırma, dedi.”

Numaraları, bu arada, bu algıyı yansıtıyor. Geçen ay, yatırımcıların Japonya için rakamlar ve her ikisi de negatif ise BİZİ dikkate aldığımızda, AB sermaye piyasaları, etkileyici bir miktar içine giriş çıkışlar hariç) net 2.1 Milyar $akıttılar. Bu arada, bölgedeki hisse senedi piyasaları, geçen Mart ayında bu yana en düşük seviyede %50+ ile gidiyor. (Yani Euro takdir) döviz dalgalanmaları göz önüne alındığında, ABD ve AB arasındaki borsa karşılaştırmalar oldukça dengesiz aramaya başlar.

Fiyatları keskin bir şekilde Mart ayından bu yana arttı, değerlendirmeler hiç gergin değil olsa Bile YIL bir rapora göre, Avrupa borsa ralli arkasında bir sır var. -Avrupa'da kazanç oranı, izleyen 12 aylık bazda, ortalama fiyat yaklaşık 16 7 geri Mart ayına kadar, için kitap oranı, hisse senetleri %15 uzun onların altında devlet tahvili faizleri göre vadeli ortalama temettü verimi ticaret hala tarihsel olarak çok cazip bir fiyat Citigroup.”göre

Bu noktada, muhtemelen merak ediyor, “Neden uzun Avrupa Hisse Senetleri Önsöz misin?” Çünkü, doğal olarak her döviz çifti için iki tarafı olduğunu unutmak kolaydır. Dünyada ticareti en sık çift) USD/EUR durumunda, son yorumların çoğu sadece Dolar-negatifler üzerinde duruldu, Dolar DEĞER gibi dinamik tasvir etti. Bu bağlamda, Doların değer kaybetmesi Euro takdir ima olduğunu unutmak kolaydır. Duh?! Ama cidden, her Dolar ayı için, en az Euro bull gibi görünüyor.

Adil olmak gerekirse, ben Euro heyecanlanacak pek görmem olanlar affedilebilir. Sonuçta, Avrupa ekonomisi teknik olarak hala durgunluk saplanıp ve büyüme için 2011 yılına kadar geri dönmek için öngörülen değil. Maddi olmayan bazı göstergeler geliştirmek iken, Diğerleri durgunluk devam ediyor. “Euro bölgesinde sanayi üretimi Şubat 2008'deki zirveye göre %20 daha düşüktür, bazı son gelişmelere rağmen.” Buna ek olarak, Euro değer kazanması ihracat vazgeçirmek için ve yerden almak için bir şans varsa, önce kurtarma bastırmak tehdit ediyor.

Yeri gelmişken, (ECB) Avrupa Merkez Bankası muhtemelen güçlü para nedeniyle oranlarının yükseltilmesi üzerinde tutun olacaktır. Daha değerli bir Euro kontrol (ucuz ithalat üzerinden) enflasyon tutar. Ayrıca, daha yüksek faiz oranları taşımak için tüccarlar aç çekecek ve daha zor kontrol altında Euro tutmak yapacak. (ECB) Başkanı Jean-Claude Trichet de dahil olmak üzere) pek çok AB parasal yetkililer zaten açık Euro'nun değerlenmesi konusundaki endişelerini yaptık. Eğer yükselişi durdurmanın succed veriyorsa, bu yatırım Avrupa'da çok daha heyecanlı yapabilir.

İlginizi Çekebilir: