Faiz Artışı Brezilyalı Gerçek Kurtarır Umuduyla

Benim mesaj (olsa bile her zaman açık) ana temalarından biri, son zamanlarda taşımak ticaret canlanma oldu, değilse yakın en az bir tane daha zaten mevcut canlanma var. Bu bağlamda, Brezilya Gerçek daha iyi bir aday var.

En çok gelişmekte olan piyasa para birimleri aşağı yaptı: bir yıldız 2009 sonra Brezilya reali aynı şekilde 2010 açıldı. Yaygın bir borç krizi korkuları döviz piyasalarında tuttu olarak Ocak ayında, yalnız, Dolar karşısında neredeyse %10 düştü. O zamandan beri mütevazı kendi kurtarma, çok fazla olmaması nedeniyle böyle bir borç krizi düşük bir olasılık, ama daha ziyade uzun vadeli mali sorunlardan uzak ve geri kısa vadeli ekonomik ve parasal koşulların doğru piyasalar açısından bir değişim için.


(Ve Gerçek) Brezilya parladığı burada. Bir analist, özet olarak, “Brezilya ekonomisi son birkaç yıldır değişti. Önceki yıllarda patlama-ve-büstü ve hiperenflasyon istikrarlı bir büyüme ile değiştirilmiştir. Ülke durgunluk, ilk dışarı ama dün büyük ekonomilerden biri oldu.” 2009 Q4 GSYİH %4.3 bir yıl olarak geldi ve 2010 için %6 olarak tahmin edilmektedir. Ayrıca, ekonomisini çok dengeli ve tüketici borç seviyeleri nispeten düşük. Çin aksine, örneğin, Brezilya'da altyapı yatırımları hala büyümeye özel yatırım sıkıştırmadan bol var. Bu çok önemli, 2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyatları köşede vardır.

1999 döviz krizi izliyorum ribaunt sonra, bu arada, Brezilyalı borsa inanılmaz bir on yıl oldu, her yıl %20 ortalama iade etti. Gelişmekte olan piyasalar %10 ortalama var, ve tüm Borsalar .2 sadece ortalama% olan karşılaştırma aşkına, düşünün. Brezilya'yı sadece (dünyanın beşinci büyük) büyük kıyı petrol rezervi keşfedildi zarar vermez.

Aslında, sadece para tüccarları en şimdiye kadar bu yıl heyecanlı: “bu ikincisi olabilir, BRL ham petrol fiyatları ile ilişkili 68'i...Geçen sene korelasyon %53 ve 2008'de korelasyon %32 sadece utangaçtı.” Bu herhangi bir petrol ihracatının, bu tür Kanada ve Norveç gibi GSYİH çok daha büyük bir bölümünü elde eden para, o bile yüksek oranlardan biri. Neredeyse kesinlikle bu korelasyon değişkenleri gizlenmiş olsa da, petrol fiyatı artışına Gerçek zarar veremez.

Taşımak ticaret nerede bu işe uygun mu? %8.5 hayır daha sonra Brezilya gösterge faiz oranını bak. İnanılmaz, bu bir rekor düşük temsil eder, bu mevcut Federal Fon Oranı daha 8.5 yaklaşık %10 daha yüksek olmasına rağmen. Ve Brezilyalı fiyatları yükselmeye ayarlanır. Brezilya Merkez Bankası son toplantısında, 8 Kurul üyesinden 3'ü 50 baz puan Selic oranı artışı yönünde oy kullandı. Ana muhalefet Bankanın Başkanı, siyasi nedenlerle güvercinimsi bir ders yön veren Henrique Meirelles geldi.

O zamandan beri, enflasyon ve Bay Meirelles sıkıca siyasi emelleri reddetti ve sahne şimdi bir sonraki toplantıda 75 baz puan artışı, 28 Nisan günü yapılacak ayarlanır kadar sürünmeye devam etti. Çoğu analistler, 2011 yılının ortalarında üzerinden 200 ila 300 baz puan artış “çıkıntı vardır [ve] bazı yatırımcılar aynı dönemde zamlarının yaklaşık 450 baz puan fiyatlandırma vardır.”

Fed davayı takip edecek eğer/ne zaman tahmin etmek zor, ama kesinlikle aynı ölçüde olmayacak. Gerçek çok benzer şekilde, 2009-2010 bitmeyecek gibi Brezilyalı faiz oranları enflasyon devam ettiği sürece, daha sonra, görünüyor.

İlginizi Çekebilir: