Gelişmekte olan Piyasalar Parlamaya Devam

Avro bölgesi borç krizi Zirvesi sonrasında hafif bir mühlet sonra, gelişmekte olan piyasalar finansal piyasalar eski canlarından geri döndü, hisse senedi, tahvil ve para tüm iyi performans ile.

Ralli iki ana faktör tarafından tahrik ediliyor. İlk olarak, yatırımcıların riskten kaçınma eğilimini aşırı boyutlara ulaştığını kademeli gerçekleşmesi için geldi. AB kriz oldukça hem kapsam ve (en azından şimdilik) ölçüde sınırlı olduğu göz önüne alındığında, gelişmekte olan piyasalar cezalandırmak için biraz mantıklı geldi. Eğer bir şey, gelişmekte olan piyasalar için mali güvenli sığınaklar: “Borç-olmalıydı gelişmiş ülkelerde GSYİH oranları gelişmekte olan pazarlarda çift olanlar var ve büyüyorlar. Aslında daha az makroekonomik risk alıyorsun karşılığında artan yayılmış kaldırıyor, çünkü bu gelişmekte olan piyasalar ilginç hale getirir.”

Risk fark her yerde ve sadece gelişmiş ülkeler güvenli olduğunu varsayabiliriz onlar diğer analistler, insanlar aniden yükselen piyasalarda çok daha güvenli olduğunu düşündükleri değil-kaçınma stratejisi: “bir risk hedefleme belirli bir boşuna işte.” Diğer bir deyişle, bazı yatırımcılar daha az – ve daha fazla geri giderek rasgele haline gelen risk odaklanmak mantıklı değil olup olmadığını merak ediyor. Bu açıdan, her türlü gelişen piyasa yatırımları, gelişmiş ülkelerdeki meslektaşlarına göre çok daha çekicidir.

Miting için momentum ikinci kaynak sermaye tahsisinde uzun vadeli bir değişim. Dış talep, Gelişmekte olan Piyasa “borçlular, hükümetler ve şirketler de dahil olmak üzere, sayesinde 200 milyar (£) tarih kaldırdı 300bn dolar, 2009 yılının aynı dönemine göre yüzde 10 kadar var.” Bu dalgalanma bir evren gelişmekte olan piyasa tahvil fonları aldı milyon 745$, tarih girişi için 18,5 milyar $ile tüm zamanların en yüksek yıllık onların getirirken ABD'de 14 Temmuz'da sona eren haftada 3 milyar dolardan fazla kombine girişlerinin yayınlanan yatırım fonları: “Gelişmekte olan piyasalarda yatırım fonları... ... görülebilir.”

Tüm sektörlerde, para gelişmekte olan piyasalara kredi krizi öncekinden daha hızlı bir tempoda akıyor. Temelleri haklı olduğunu bu sefer, ancak, analistlere göre: “gelişmekte olan ülkelerde Ekonomilerin %6.3 büyümeye bu yıl planlanan ve 2013 ile benzer bir büyüme hızı korumak için beklenen Uluslararası Para Fonu (IMF) göre, vardır. Gelişmiş ülkelerde her yıl aynı dönemde 2.4% genişleyen görülür.” Yalnız Brezilya ekonomisi %9 oranında bir yıllık oranında 2010 yılının ilk çeyreğinde genişletilmiş, 15 yıl içinde en hızlı hızı!

Gelişmekte olan piyasa yatırımcılar yabancı yatırımcıların güvenini payı ve fon akışı öncelikle tek yönlü olacak gibi görünüyor. Yeni bir araştırmaya göre, “Çin yüzde Kızılderililer ve 11 yüzde Sadece Brezilyalılar yüzde 16, 15...artan sınır ötesi yatırım tahmin ettiklerini söyledi.”


Eğer yatırımcılar kendilerinden çok ileri bu noktada, gelişmekte olan piyasalar bozabilecek tek şey. Citigroup göre, “Gelişmekte olan ülkenin hisse dünya ekonomisinde çift dip durgunluk ve cazip değerlemeler cazibesi yatırımcılar önler olarak yüzde 25'ini bu yıl sonuna kadar yüzde 20 ralli olacak.” Mevcut seviye geçmiş öncesi ramak hisse senedi fiyatları 2008 kredi krizi yüksekler getirmiyorsun ki. (EMBI+) JP Morgan Gelişmekte olan Piyasa Tahvil Endeksi önceki kendi rekorunu kırdı ve tüm yakın ticaret oldukları zaman alçak) ABD Hazine sadece 300 baz puan geçerli forma verdi, eğer yatırımcılar kabarcık topraklarına girişi yeniden risk altında değilse-merak vardır.


Bu nedenle yatırımcılar atlatıp her ne ise, gelişmekte olan piyasa ve emtia para birimleri hem %30-50 daha fazla aylık bir süre içinde düştü Lehman Brothers iflasını takip eden aynı sermaye uçuş kıvılcım olabilir. Kimse bu sefer benzer bir sonucu tahmin ederken, basiret ve dikkat yine de akıllıca olduğunu düşünüyorum.

İlginizi Çekebilir: