Aussie Dayak Loonie neden?

Kötü bir espri başlangıcı gibi geliyor, değil mi? (Nam-ı diğer Deli) ama cidden, neden kafasına iki para birimi baş yerleştirildiğinde (AUD) Avustralya Doları dayak-Kanada Dolar?

Para piyasalarında Merkezli, ABD Doları için (ve daha az bir ölçüde, Euro) yerine birbirlerine göre en çok para görmek eğilimindedir çok Dolar olma eğilimindedir. Aussie ve Loonie geldiğinde iki Dolar karşısında takdir de olduğundan, şu anda tüccarlar nispeten güçlü olarak onları görmek için içerik görünüyor. Sonuçta, likidite düşük ve yayılır yüksek olduğu anlamına gelir genel olarak ticari faaliyet, yalnızca küçük bir bölümü için AUD/CAD çifti hesapları. Neden?

Ama bu önemli bir savaş şu anda iki para birimi tarafından yürütülen Dolar karşısında değil, aynı zamanda birbirlerine karşı olduğu gerçeğini göz ardı eder. Eğer AUD/CAD oranı sadece (yani dolaylı olarak AUD/USD ve USD/CAD) Üçgen arbitraj dayalı olarak belirlenir değil. Aksine, diğerleri gibi belirli finansal araçların ne olursa olsun bu döviz kuru belirleyen farklı faktörler vardır.

Ama yeterince palavering ile!Loonie ve Aussie ve Doların göre var gibi eşlik fikri anlamaya çalışalım. Grafiğe bakarak herhangi bir analiz başlayacağım. Ama herhangi bir mali grafik olarak, farklı zaman dilimi tüm resmi değiştirir. Bu durumda, 1 yıllık grafik Avustralya Doları 2009 yılında (aslında geçen sene büyükler arasında en yüksek oyuncu oldu) kredi krizi en alçak yerden kazanıyor, ama 2010 yılında paritesi uzağa geri çekilen gösterir. Burada söylemek istediğim bu son eğilim.

Kağıt üzerinde, Aussie net favori gibi görünüyor. RBA tarafından zammı bu ay faiz oranı olarak (%4) kriter Avustralya oranı (%5), Kanadalı meslektaşı daha sağlıklı 3.5% daha yüksektir. Bu en yüksek verim farklılıkları arıyor taşıyan tüccarlar arasında Aussie iyilik gerekir. Buna ek olarak, Avustralya Doları Kanada Doları daha forex ciro (6.7% 4.2%) daha yüksek bir bölümünü oluşturuyor, AUD de likidite Savaşı kazanır anlamına gelen en son verilere göre. Bu arada, Avustralya'nın kamu borçları gelişmiş ülkeler arasında en düşük sonuna yakın, GSYİH yaklaşık %15'de. Kayıt 2009 bütçe açığı sonra, Kanada'nın kamu borcu GSYİH %80 civarındadır ve en yüksek dünya arasında yer alıyor. Son olarak, Avustralya ekonomisinin durgunluk (bazı durgunluğa girdi resmen bunu söylemek bile) ortaya, kesinlikle Kanada önce ilk biriydi.

Ama bunların hepsi geçmişte kaldı. “Kanada, küresel mali krizin ardından bütçe açığını silmek için Yedi ülkenin ilk Grup olma yolunda.” [Avustralya bu ayrım kazanması gerekirdi, ama ne yazık ki, G7'nin bir üyesi değil. Verileri mevcut olan en son için) 2009 Q4, Kanada ekonomisi %5 oranında büyüdü, Avustralya'da %2,7 ile karşılaştırıldığında. ABD ekonomisi – Kanada'nın en büyük ticaret ortağı hızlandırılması iken, Çin – Avustralya'nın en önemli ticaret ortağı yavaşlatmaya çalışıyor.

Hem Aussie ve Loonie emtia para birimleri olarak düşünülmektedir iken, Loonie şu anda Avustralyalı kömür ve demir cevheri fiyatları zirve muzdarip ise, yüksek petrol fiyatları yararlanamıyor. Taşımak ticaret gelince (opsiyon sözleşmeleri ile dolaylı olarak) oynaklık Loonie daha düşüktür ve bu faiz oranı farkı kadar önemlidir. “Kanada finans sistemi Dünya Ekonomik Forumu tabanlı Cenevre tarafından iki yıl üst üste dünyanın en seçildi son olarak düşündüğümüzde,” bankalar tüm Vancouver Olimpiyatları ile topladı mali açıdan güçlü ve dikkat, Loonie şimdi kenar olduğunu hiç de şaşırtıcı değil.

Son beş yılda, iki ülke birbirlerine karşı oldukça kararlı olmuştur. [Diğer para birimleri karşısında, Loonie öncesinde, Aussie 17% artış %20 toplam takdirle]. Böylece, mevcut ebb gerekli bir düzeltme olabilir. Analistler, önemli psikolojik kilometre taşları açısından şeyler görmek ise, iki para birimi de 1 ticaret neden gerçek nedeni var: (eşlik) 1 ve denge değeri çok geçerli seviyesinin altında olabilir.

Aussie sadece 200 günlük altında ortalama Loonie karşı 2008 yılından bu yana ilk kez hareketli kaymış gibi piyasalar hissediyorum, nasıl bu açıkça var. Avustralya Doları Loonie karşı opsiyonları için ek olarak, “Yatırımcılar neredeyse bir yıl geçen ay en büyük prim ödedi. Aussie bu bir hafta içinde Şubat 8, 18 puan, en büyük, 2009 yılı Nisan ayından bu yana artan satın almak için Kanada birimi karşısında satma hakkını veren sözleşme primi.” Sonuçta, 2009 yılında Aussie takdir 15 yıl içinde en yüksek idi. Her şey eşit olduğunda, biraz 2010 yılında azalması gerektiğini belki de sadece doğal.

İlginizi Çekebilir: