Dolar İçin Artık Güvenli

Dolar Çöküyor! Dolar Çöküyor! Bu tür kıyamet belirleyicileri, komplo teorisyenleri, altın böcek, vb eskimeyen iddiasıdır. Sık sık Dolar savunma için geldim düzenli olarak blogumu okuyanlar bilir. % 5'ten fazla, son bir ay içinde yükseldi ve şu anda son beş yılın ortalama değeri etrafında dolanırken olduğu göz önüne alındığında, bu pozisyon yineledi değer olduğunu düşünüyorum.


(QE2) Fed parasal Genişleme Programının genişletilmesine kadar giden aylarda, yatırımcılar Dolar özellikle de ayı gibi bir görünüm aldı, en çok para birimleri karşısında hızlı ve dik bir düşüş yaratıyor. QE2 kısa vadede ve enflasyon uzun vadede etkisiz olacağını analistler contradictorily (biraz) savundu ve yeni paranın çoğunu yurt dışında yatırım – getiri yerine BİZE daha yüksek olduğu.olurdu

QE2 açıklanması bu yana, ancak, Dolar güçlü bir şekilde yürüdü vardır. Bir yandan, ekonomistler, en fazla GSYİH kaldırmak ve istihdamı artırmak olduğunu şüpheci kalır. Bu QE2 için sadece görünürdeki sebep olduğunu ve asıl amacın başka bir mali kriz ve buna bağlı ekonomik krizin patlak önlemek için, ancak, paralel bir iplik tutar. Konut fiyatları aşağı gidiyor verilen ve banka bilançoları hala zayıf, Fed hareket daha fazla ekonomik teşvik programı daha finansal sistemi kıyıya daha önleyici bir hareket gibi okur.

En azından, bu muhtemelen Dolar zarar, ve kesinlikle pazar QE2 önce uygun fiyatlı olduğu ölçüde kazandı. Borsa ralli durdu ise, Hazine Verimleri artış olmamıştır. 10 Yıllık oranı aydır ilk defa %3 civarındadır, (ve daha az masraflı) daha cazip Dolar cinsinden varlıklar sermaye tutmak için yapım. Doları da ABD ekonomisi yendi beklentilerini ve %2.5 büyüdü sırasında 3. çeyrek için GSYİH verisini yardımcı oldu.


Sonuç olarak, tüccarlar Dolar-kısa pozisyonlarını azaltıyor. Analistler, güçlü bir Dolar, Bir dolar alt buldu “kavramına dayalı olarak yansıtmak için tahminlerini revize ettik.” Bu noktada, ana muhaliflere ezici bir çoğunlukla muhalefet Cumhuriyetçi Parti saflarında bulunmuş, “yeniden Başkan seçilmiş olmanın hem ekonomi hem de Barack Obama'nın şansını zarar vermek alaycı bir numara belki de bir parçasıdır”.

Emin olmak için, Doların ralli, AB olmak üzere büyüyen kargaşa için başka nedenleri de olabilir. Kanıt AB borç krizi, Euro hem de yatırımcı riskten kaçınma artış ve düşüş mahmuzlu bir yayılma olduğunu da artıyor. Yine de, piyasa daha az gevezelik Dolar güvenli Doların sadece aşırı oluşu, liman ve daha fazla odaklanmış görünüyorlar.

(Ppp) satın alma gücü paritesi bazında Dolar ucuz görünmeye başladı. Eğer Avrupalıların görüşü, Kanada, Avustralya ve Japon turistler yüz değeri olarak alınır, yıl olmuştur daha ucuz olduğu düşünülüyordu. Bir yorumcu özet olarak, “Eğer PPP rakamlar doğruysa, ABD doları gösteriyor etrafındaki olumsuz duyguları daha fazla baş vardır. Eğer dolar daha düşüş olsaydı, yani zaten değerinin altında bir durumdan ne iş yapar.”

İlginizi Çekebilir: