Pound Düşüyor, ama Aşırı olabilir

Doğal olarak sonra gerçek olduğunu (ya da bu konuda tüm finansal raporlama piyasası blog tuzaklar biridir. İlgili ise teorik olarak zaten (ya da bu durumda para birimi) varlığı halinde fiyatlı bu yana başka bir deyişle, geçmiş hakkında herhangi bir bilgi – – doğal olarak işe yaramaz. Pound son düşüş ve işlenmiş, daha sonra bu faktörlere yazıma başlamadan önce, geçmiş olayları analiz ederken, aynı anda geleceğe bakmalıyız ihtar teklif etmek istedim.

Her neyse, geçen ay İngiliz Sterlini izlerken herkes için performansı şaşırtıcı olmuştur. (Sadece Mart ayında olduğumuzu!) zaten bu yıl için %7,5 olduğunu, ve %12 1,70 USD/YTL Ağustos zirveye düştü. Bu Pound Yukarı kredi krizinin alçak aşağıdaki yüzen 2009 harcamış gibi yüz inanılmaz ilgili, temsil eder.


Ne düşüş arkasında ne var? Ekonomi ve politika kısa, ekonomi ve siyasette, daha doğrusu kavşak. İngiliz ekonomisinin durgunluk kurtarma başladığında, analistler hükümetin mali İNGİLTERE dikkatlerini dönmeye başladı. Bu bakmanın başka bir yolu analistler (yani ekonomik iyileşme) devlet müdahalesi olumlu etkisi çok uzun süreli olumsuz etkilerini bakışlarını değiştirdi demek olurdu. Enflasyon ve hükümetin borç ödeme, tabii ki, grubun en tehlikeli olanlardır.

İngiltere Merkez Bankası parasal genişleme programını göreceli olarak Fed programı karşılaştırılabilir ve bu para tüm yaratılışı sonrasında, enflasyon yavaş yavaş sessizce. Ürünleri ve diğer ithalat fiyatları hızla yerel para birimi cinsinden yükseliyor gibi hükümetin serbest harcama da katkıda bulundu ve şimdi, bu yüzden batan Pound olduğunu. Hükümet harcamaları demişken, İNGİLTERE hükümetinin bütçe açığını, 2010 yılı için %12, 2009 biraz daha yüksek olarak tahmin edilmektedir. Bütçe açıklarını önümüzdeki birkaç yıl için büyük kalması bekleniyor olduğunu aşağıdaki grafikten görebilirsiniz. 2014-2015 tarafından GSYİH ' nın %3 açığının azaltılması bir zafer olarak görülüyor beklentiler çok düşük aslında.


Doğal olarak, İNGİLTERE hükümetinin bütçe açığını azaltmak için, hem de finansal borç ödeme uğruna ve enflasyonu kontrol etmek biraz baskı hissediyor. Bir seçim Haziran'dan önce çağrılmalıdır sorun şu ki, o zamana kadar oy verenlerin tatmin etmek için para basma presleri 7/24 çalışmaya devam için doğal bir baskı. Aynı İngiltere Merkez Bankası için de geçerli; ama para politikası ve/sıkın ya da seçim sonrasına kadar parasal genişleme ters beklenebilir.

İngiliz siyaseti anladığımı iddia edecek değilim, ama duyduğum kadarıyla, seçimler artık çok yakın görünüyor sorundur. Daha önce, Muhafazakar Parti tarafından büyük bir zafer kaçınılmaz olarak görüldü ve bu olumlu finansal piyasalar tarafından harcama dizginlemek olacağı beklentisi olarak görülmeye başlandı. Son zamanlarda, görevdeki İşçi Partisi boşluğu kapalı, koalisyon hükümetinde şimdi sonucun o ölçüde vardır. Bu güç paylaşımını olası her türlü reform yürürlüğe giren olacağını, çünkü düpedüz Emek bir zafer daha arzu daha az bile olur. Finans piyasası ile ilgili olarak, bazı Emek artan popülaritesi ve düşen Pound arasında ters bir korelasyon oturtulması var.

Yunanistan krizi hala çözülmemiş olan, analistler de İNGİLTERE için karşılaştırma yapıyoruz. Bazı eğer Yunanistan kurtarma paketi almak için olsaydı, o zaman, yatırımcılar mali derecede kötü durumda olan İNGİLTERE, dikkatlerini olacağını öne sürdüler. Euro koruması olmadan, Pound spekülatif saldırıya açık olacaktır. Diğer taraftan, (azalan) Pound Euro bağımsız avantajı olur, Eğer ihracatı artırırsa olabilir.

İleriye dönük olarak, seçimler ve/veya hükümet açığını daha düşük harcamaları azaltmak ve kesin bir taahhütte sonrasına kadar herhangi bir tahmin yapmak zor. Ne olursa olsun, Pound düşen, belki de tüm yol 1.40 $işareti devam mahkumdur bazı analistler düşünüyorum. Diğerleri şafaktan önce “karanlık olarak mevcut düşüş görüyorum.” Bu yazının giriş bölümünde de belirtildiği gibi, ikincisi kesinlikle doğru olabilir. Ayrıca, belirsizlik en büyük olasılıkla zaten fiyatı vardır. Şu anda Pound ağırlığında faktörlerin ayı iken, bazı yatırımcı yatırımcıların satın almak için iyi bir fırsat olarak görebilir. Yanıldıklarını kim söyleyebilir?

İlginizi Çekebilir: