Sorun Loonie

Toronto Star gazetesinde yayınlanan bir makalede, Kanadalı köşe yazarı Kanada ekonomisindeki krize neden beş nedeni sıraladı. Sadece birkaç faktör Kanada'ya benzersiz ve birkaç kredi krizi altında toplanabilir, ancak kötümserler geniş alarm çanları çalmaya vardır. Kanada ekonomisinin emtia fiyatlarındaki başgösteren bırak, taşı ilk listede. Petrol, son zamanlarda 100 dolar/varil altına gömüldü, ve altın %5'lik bir günde düştü! Buna ek olarak, Çin'in enflasyonu dizginlemek için talebi azaltmak tehdit ediyor.

Endişe için ikinci ve üçüncü neden güven banka kredi azalması ve kaybı, sırasıyla. Tüm dünyada bankalar aniden riski ve buna göre kredi sıkılaştı bir nefret gelişti, bu faktörler de Kanada özgüdür. Amerikan şirketlerinin (yani) bir sonraki, kurumsal genişleme durdurduklarını; Home Depot ve Proctor & Gamble zaten Kanada'da yeni mağaza açarak geçici bir tutun açıkladı. (S) son faktör topluca geçirmek yılda 9 Trilyon dolar olan Amerikalı tüketiciler vardır. Cüzdan son sıkma il ekonomileri bazı öncelikle Amerikalılar için sınır çapraz satış ile tahrik olduğundan, Kanada için büyük sorun yazım olabilir.

Kısacası, Kanada ekonomisi aslında 2008 yılında sözleşme olabilir. Ama Kanada'nın para birimi belki de ortaya çıkan düşüş, loonie, nispeten daha Kanada ihracatı çekici hale getirmek ve 2009 yılında temele firma için ekonomiye geri döner.

İlginizi Çekebilir: