Döviz pazar yeni Bölüm

Ekim ayında, yer döviz piyasalarında “hasta” para ve “sağlıklı” para birimleri arasında çektiği “bir ayrılık” hakkında yazdım. Eski kategorisindeki en diğer para birimleri ile karşılaştırıldığında sağlıklı Doların esas ve Pound oluşan, zaman savundum. Hala bu paradigma arkasındayım sırasında biraz gözden geçirmek istiyorum. Özellikle, bu listeye Euro ve Yen eklemek istiyorum.

(Varsayılan karşı sigortalamak olan) kredi temerrüt swapları fiyatı Yunanistan borç ve sonraki patlama düşürme çevresindeki son darbe, AB üye ülkelerinin çoğu, İspanya, İtalya, Portekiz, İrlanda, ve diğerleri de dahil olmak üzere mali sorunları üzerine bir spot ışığı parladı var. Japonya'da durum, bu arada, yavaş yavaş daha fazla olmalıydı, ama eşit derecede tehlikeli: “1990 Yılında vardır, Japonya'nın toplam ulusal borç yükü GSYİH 390% oldu. Şimdi 460% oldu. Bu arada, ülkenin alt par büyüme ve rutin durgunluk yaşadı.”

Vatandaşlar ve şirketlerin ABD ve İNGİLTERE hükümetlerinin yanı sıra borçların mali sorunlar uzun ünlü olmuştur. Bu nedenle, hasta/sağlıklı paradigma ilk teklif edildiğinde, iki en bariz aday oldular. Aynı sorunlar AB ve Japonya etkileyen bazı ek analiziyle, şimdi aşikar oldu. Ekonomilerini de zayıf durumda olduğu göz önüne alınırsa, gerçekten sağlıklı para ile grup mantıklı gelmiyor. (Ve Loonie, uzantısı tarafından) Kanada da hastalıklı gibi artan ulusal borç ve rekor bütçe açığı vardır. Liste kurtulmuş olmanın tek sebebi doğal kaynaklarının zenginliği nedeniyle; diğer bir deyişle, borçlarını ödemek için kullanabileceği somut bir şey vardır.

Sözde birimleri arasında, sonra, sadece İsviçre Frangı, Kanada Loonie, Avustralya Doları ve Yeni Zelanda Doları temiz faturaları getir. Paradigmanın yeniden bir döküm sonra, (Euro, Yen, Pound, Dolar ve tüm döviz etkinliği %75'i için hesap) bir tarafta süper lige koy ve hemen hemen bütün diğer para birimi diğer tarafta olur. Ulusal borç oranları ve faiz oranı farklılıkları aynı sınırı farklı olduğunu göz önüne alındığında, bu bölüm için bir temel yaratmak için zor değil. Gelişmiş ekonomiler arasında brüt kamu borcu 2014 yılına kadar artmaya devam, GSYİH %114 ulaşan, gelişmekte olan ülkeler için sadece 35% kıyasla “IMF tahminleri.” Başka bir analist İse para büyüme için bir proxy olarak bakarsanız, o zaman ortaya çıkan tahmin edebilirsiniz piyasa para birimleri dolar karşısında değer ekler:“ -.”


Ayrıca hasta para grup içinde gerçekleşen bir düzeltme var. Yatırımcılar Dolar satmak-off ekonomik ve mali durumları pek sağlıklı olarak karakterize olabilir kimin Euro ve Yen karşısında anlamsız gecikerek fark var. Bir analist, “rakipler karşısında, sonuna oldukça yaklaştık, zaten dolar bir ayı piyasasının sonuna gelindiği değil ise,” iddia etti. Doların ölümü tüm ama kabul edildiğini düşünürsek, bu yeniden değerlendirme hiç doğal gelmiyor. Uçuculuk 3 arttı-yüksek ay ve yatırımcıların ABD para taşıyarak cevap veriyor. Büyükler arasında, daha sonra, hala “en az kötü” para Doları gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: