Carry Trade Macar Forint Asansörleri

Yükselen pazarlara taşımak ve ticaretin canlanması eşlik ralli açıkça şimdi dünyanın en iyi performans gösteren para birimi olma özelliğini iddia eden Macar Forint, görülebilir. Muhtemelen, ama ayı benimle kafa ve/veya tırmalamak gözlerini çevirdiğini.

Geçen Temmuz ayında başlayan, kısa bir süre sonra kredi krizinin zirve öncesinde, Euro hızla düşmeye başladı. Hızla Dolar karşısında değerinin yarısından fazlasını kaybetti, ama sonra tekrar diğer para bir sürü yaptı. Daha uygun karşılaştırma olan Macar para birimi de oldukça kötü durumda sayılırdı karşı Euro ile. Son iki ay içinde yüzde 13'lük bir ralli rağmen, Forint hala yüksek geçen yaz onun %27 azaldı.

Macar ekonomik fundamenals orantılı bir zavallı olduğundan bu anlaşılabilir. “Ev tüketim yatırım fonları eksikliği ve küresel ekonomik kriz ile isabet ederken, ücret ve dar borçlanma olanaklarının bir düşüş nedeniyle küçülen vardır.” İhracatın %18,7 yıllık bir düşüş faktörü ve sonuç en son çeyreğinde GSYİH yüzde 6,4 düşüş.

Macaristan ekonomik sıkıntılardan fark edilmeden kalmadı. “Uluslararası Para Fonu (IMF), AB ve Dünya Bankası, Romanya ile birlikte bir Avrupa ülkesi için Macaristan, en büyük yardım paketine destek için 20 milyar Euro 27 acil kredi ($) verdi.” Finansal piyasalar Etkin ise, kredi temerrüt takas oranları yatırımcılar hala varsayılan olasılığı hakkında endişeleriniz olduğunu gösteriyor. Bu arada, Macaristan artık resmi olarak (ikinci kez) Avrupa Para Birliği tarafından reddedilmiş, şüpheli o Forint şimdiye Euro emilir olacak böyle olmuştur.

Neden sonra, Forint gidiyor? Cevap basit: yüksek faiz oranları. Kıyaslama Macar faiz oranı yüksek 9.5% ' dir. Diğer Merkez Bankalarının ekonomik büyümeyi artırmak için fiyatları düşürmek meşgul edilirken, “Merkez Bankası'nın Parasal Konseyi oybirliğiyle, 20 Nisan beklemede 9.50 oranında düşük tutmaya karar verdi. İstikrarsız mali durum göz önüne alındığında, ekonomik politika ile faiz oranlarında bir düşüş, sermaye kaçışı ve döviz bir krizin ortaya çıkmasına neden olabilir endişe duyuyorlar.

Bıkkın Yardımcısı Merkez Bankası bir Vali gazetecilere açıkladı, Macaristan gibi zayıf bir ülke olarak kabul edilir “uzun olarak, faiz oranları, Güney Afrika veya Türkiye daha düşük olamaz, Çek Cumhuriyeti değil, Slovakya ya da bizi karşılaştırmak gerekir, Polonya.” Net döviz piyasaları izleme ödeme yapılmadığını ve şimdi Macaristan yatırımcıların ani dönüş ile kumar zamanı değil bilir.

Analistler Forint artış eğilimi sürdürülebilir olup olmadığı konusunda ikiye bölünmüş durumdalar. Onun parçası için, “Deutsche Bank yatırımcıların oranı farkı euro başına 260 286.55 bugün iki üç ay içinde yüzde 10 Macar para kazanmak yardımcı olacaktır bahisler forint karşısında euro satmak önerir.” Ancak, ekonominin para birimi analistler arasında yapılan bir anket Forint orta vadeli bir düşüş ortalama bir tahmin ortaya yüzden toplanma, bilindiği gibi ciddi bir ekonomi aşama için zor olacak.

İlginizi Çekebilir: