Çin Yuan En Güvenilir döviz Ticareti?

Son altı yıl içinde, Çin Yuan takdir bir saat kadar güvenilir olmuştur. Çin, Yuanın Dolar peg orospuluk olarak 2005 yılından beri, yılda %4.5 çıkıyor 28% arttı bu. Eğer çıkan Yuan yerde donmuştu sırasında 2008-2010 yılları arasında iki yıl süre çıkarmak ise, takdir yılda %7 daha yakın olmuştur. Kimin performansını biliyorum başka bir para birimi katı kadar tutarlı, ve en güzeli de, risksiz olmuştur.

Konuyla ilgili daha önceki bir mesajda yazdığım gibi, daha fazla takdir için ekonomik durum aslında biraz dayanıksız. Son birkaç yıl içinde Yuanın değerini aşınmış olan %5-10 enflasyon faktör, reel olarak takdirlerini ekonomistler ve politikacılar hangi değerinin altında olduğunu tarafından marjı olarak iddia 25-40% aşan bir iş vardır. Birçok hizmet için fiyatların Batı seviyenin altında kalırken, zaten eşit ya da üretilen mallar için fiyatlar Amerikalıların ödediği miktarlardan. (Çin sakini olarak, bu böyledir. sizi temin ederim). Çin'de göreli fiyat seviyeleri zaten BİZE göre daha fazla olan gelir (vekil) kişi başına GSYİH Çin BİZE göre 12 kat daha az olduğunu düşünürsek, bu demektir. Böylece, daha fazla takdir sadece daha fazla bozulmaya neden olur.

Ne olursa olsun, yatırımcılar daha fazla takdir için hazırlanın devam ediyor ve yakın gelecekte %5-6 beklentileri norm vardır. Genellikle kendi olmayan-teslim doğası nedeniyle gerçek takdir lag olan vadeli işlem sözleşmeleri bile takdir edilmesi için yüksek beklentileri fiyatlandırma vardır. Çin dökülen sermayenin her %9 yani “sıcak para denir-bu belki de en büyük göstergesidir.” Tarih 27% takdir rağmen, Çin'de yatırım önemli bir kısmı sadece daha fazla Yuan takdir beklentisine bağlı olduğu anlamına gelir.

Yuan tradeable tamamen yok olsa bile, devam eden yükselişine döviz pazar için ciddi sonuçları vardır. Öncelikle, diğer para birimlerinin etkisi takip edilecektir. Hemen hemen her gelişmekte olan piyasa ekonomisi doğrudan Çin ile rekabet, ve böylece Çin, ABD doları karşısında kendi para birimi mandal kesinlikle farkındayız. Ek olarak, bu ekonomilerin birçok günlük döviz pazar içinde RMB daha hızlı takdir kendi para birimleri önlemek için müdahele etmek zorunda hissediyor.

En azından, Asya ve Latin Amerika para birimlerinde takdir Yuan ile devam eder: “Bu, özellikle Asya'daki gelişmekte olan piyasa para birimleri için uzun vadeli laik bir eğilim. Bir analist, Asya para birimleri uzun süre gözardı edilmiş ve Amerika Birleşik Devletleri ve daha geniş G7 ile yakınlaşma yolda olduklarını ve bir kazancı sağlayacaklar,” özetlenmiştir.

Bu eylem tüm doların değer kaybetmesine neden olur. Yalnız Çin Yuan Federal Rezerv Bankası ticaret 20 %20'sini ağırlıklı dolar Endeksi, Asya ve eski Japonya hesapları. Asya'da muhafazakar %7 yıllık bir takdir dolar ağırlıklı değer ticarette en az 3 yıllık% düşüş drive-diğer G4 para ne olursa olsun gerçekleştirmek demektir. Dolar güven bu neden geniş bir kaybı, düşük yönüyle doları sürüş o daha da kötü. Ve bu net ihracatçılar artık gelişigüzel dolar birikir cinsinden aktifler gerekir ki çarpan etkisi için aaccount bile. Beş ay üst üste ABD Hazine tahvil büyük hoard ile kaldırılmış bir kısmı Çin, kendisi.

Uzun vadeli yatırımcılar nasıl etkileri açıktır kendilerini pozisyon gerekir. Ne yazık ki, Çin Yuan daha fazla takdir tüm ama garantili ise, bu takdir maruz ulaşmak zor ötesi. (Kişi başı, VSA) Yuan temsil ettiklerini iddia eden Etf de son birkaç yıldır toplam ve gerçek şey için kötü bir yedek vardır. Diğer bir deyişle, pozlama için tek şansın dolaylı olarak şeffaf ve son derece tartışmalı bir yatırım olduğu Çin hisse senetleri ve tahviller, üzerinden. Yuan'ın değer kazanması kazançlarının %100 yakalamak mümkün olacak mı, yoksa artık ABD Şubesi) Çin Bankası ile Çin Yuan banka hesabı açmak için deneyebilirsiniz, ama kesin değil.

Aksi takdirde, gelişmekte olan piyasa Asya çok iyi bir proxy gibi görünüyor. Tabii ki, olsa bile Kore wonu, Malezya Ringgiti, Tayland Bahtı, Yeni Tayvan Doları, Rupiah, Pezo, vb farkında olmak gerekir. daha fazla ülke tarafından Çin'e Derneği tarafından daha belirli faktörler sebep oldukları için muhtemelen en az Yuan artış maç olacak, Yuan için kusurlu ikame ediyorlar.

İlginizi Çekebilir: