Riskten Kaçınma (Hala) USD için Pozitif

Bir stratejist geçenlerde, döviz piyasalarında Deja Vu tanık olduk gibi. Özellikle genel olarak ABD Doları ve USD/EUR döviz çifti, bir yıl önce tam olarak aynı davranmak: “dolar o zamanlar...Fitch, S&P ve Moody'leri tarafından bir ay içinde...ve Yunanistan üçlü notunu düşürdü sonra güçlü ABD Kasım istihdam rakamları yükseldi.” Bu sefer, BİZE benzer bir kombinasyon iyimserlik ve kötümserlik AB bir kez daha Dolar buoying vardır.


Tüm AB borç krizi yine AB başgösterdiğinde bir ay önce başladı hakkında. Başlangıçta, yatırımcıların İrlanda'nın mali durumu üzerinde duruldu, ama hızlı bir şekilde kriz Portekiz ve mali AB yeteneği/vergi ve (EMU) Avrupa Para Birliği üzerine aşırı baskı olan İspanya da, yayılması olasılığından kaygı haline geldi. Bu düşünceyle, yatırımcılar Euro kaçtı, 7'sinden tepe noktasından dip noktasına Dolar karşısında göndermeden bir yere sahip.

Kuzey ve Güney Kore arasındaki çatışma daha yüksek risk iklim eklenmiş ve İsviçre Frangı ve Japon Yeni bile: “Son olaylar sadece kargaşa, ne kaynağı neredeyse olursa olsun zamanlarında temel mesajı güçlendirmek, ABD doları yatırımcılar için güvenli bir liman olarak görülüyor öncesinde dünyanın en güvenli para birimi olarak Doların konumunu güçlendirdi.” Temelde, hala ABD Hazine menkul kıymetlere likidite ve güvenlik açısından karşılaştırılabilecek bir şey değildir. Aslında, Dolar için talep bazı analistler zaten bir Dolar kıtlığı (hala uzak) olasılığı, 2008 yılında Lehman brothers'ın çöküşünden piyasalarını olumsuz olanı için hazırlanıyorlar bu son haftalarda çok daha duyarlı oldum. Kısacası, “güçlü doları için paraya ihtiyacı olduğunu, her zamanki gibi, doları destekleyen bağlı susuzluk.”

Bu arada, piyasalar ABD büyüme beklentileri ile ilgili olarak çok daha iyimser (QE2) parasal Genişleme politikasını Fed 600 Milyar dolarlık genişleme ve etkisi hakkında daha karamsar hale geliyor. AB ve Kore drama önce bile, zaten yatırımcıların pozisyonlarını ayarlamak için başlamıştı. Ekim ayı ortalarında bu yana, “Vadeli yatırımcılar doların euro karşısında bir düşüş, yen, Avustralya Doları ve İsviçre Frangı, ABD Vadeli Emtia Ticaret verileri Korur bahisler kesik var. dolar tüm ama kayboldu zayıflatmak için Haritayı...Stratejist tahminleri.”

İstihdam resmin loş bir yer olarak kaldığı sürece, ekonomi büyümeye devam ediyor. Son televizyonda yayınlanan bir röportajda, Ben Bernanke, o, “yeni Bir resesyon Olası göründü” ilan etti. Eğer bankaların sermaye istif devam ederse, QE2 etkinliğini aşındırır QE3 da bir olasılık olduğunu da sözlerine ekledi. Yatırımcıların enflasyon ve QE2 ekonomik büyümeyi kolaylaştıracak konusunda daha odaklı daha az endişelenen, döviz piyasalarının olumlu tepki gösterir. “Mutlaka [ekonomik büyümesinde bir canlanma getiriyor,” bir analist özetlenmiştir paketinin bir parçası olacak bu kararı piyasalar olumlu dolar olabilir.


Eğer piyasalar (karşı karşıt olarak) AB içinde QE2 ve belirsizlik devam ederse bahse devam ederse, Dolar ralli devam ediyor ve pozitif bölgede son yıl olacak.

İlginizi Çekebilir: