AUD: Çok Paritesi için

Avustralya Doları ve Kanada Doları arasındaki benzerlikler dikkat çekicidir. Hem para doğal kaynaklara bağımlı ekonomiler tarafından desteklenmektedir. Her iki ülkenin Merkez Bankalarının yavaş büyüme yanıt olarak faiz indirimi düşünüyor. Son olarak, her iki para birimi de ABD Doları ile parite altına düştü. Kanadalı Loonie aksine, AUD hiç YTL ile efsanevi 1:1 seviyesini aştı vardı. Ayrıca, Avustralya'da kötüleşen ekonomik fotoğrafını verdi, parite uzun bir süre söz konusu değil.

Avustralya'nın geniş doğal kaynaklar için talep yükselen fiyatlar yanıt konik başlamıştı, ve şimdi fiyatlar yumuşamış olan ihracatı daha da kapalı. Avustralya Merkez Bankası, artan enflasyon daha bir tehdit daha fazla talep bu düşüş olarak gördüğünü gösteriyor. Buna göre, oranlarının düşürülmesi, gelecek ay belki de en kısa sürede olarak darbe yastık için çalışacağız. Taşımak ticaret yararlanıcı olarak Avustralya Dolarının durumu - yüce 7.25% gösterge faiz oranı nedeniyle yakında sona gelebilir. Bloomberg Haber:

Yatırımcılar Merkez Bankası borçlanma maliyetleri kesecek artan bahis var. [] 91 baz puan ya da ise puan kıyaslama oranı düşük, önümüzdeki 12 ay içinde olacak, Endeksi [bir] gösterdi.

İlginizi Çekebilir: