İNGİLTERE, AB Merkez Bankalarının Federal Rezerv İzleyin

Dün, hem İNGİLTERE'NİN (ECB) Avrupa Merkez Bankası rekor düşük seviyesine gösterge faiz oranlarını kesti. Bu, 300 yıl boyunca Merkez Bankası eski olan İNGİLTERE, özellikle inanılmaz! Hem Merkez Bankaları daha fazla para politikası hafifletilmesi sırasıyla yavaş başlar için çeşitli dramatik hızı etkileyen kesimler tarafından yapılan, Federal Rezerv örnek olduğunu aşağıdaki grafikten görebilirsiniz. Temel İNGİLTERE'DE oranı şu anda yüzde 5, Federal Fon oranı daha sadece biraz daha yüksek duruyor, ve %1.5 ECB oranı biraz daha düşük.

Aslında para politikası seçeneklerinin terminus ulaştığı göz önüne alındığında, her üç Merkez Bankaları kendi ekonomilerini para pompalanması amaçlı diğer seçenekleri keşfediyoruz. Fed zaten satın almak için 100 milyar konut ile ilgili hükümet 500 milyar Fannie Mae, Freddie Mac ve Ginnie Mae tarafından desteklenen dayalı Menkul Kıymetler ipotek (Gyiö) şirketler sponsor — Fannie Mae, Freddie Mac ve Federal konut Kredisi bankalar — dolar-doğrudan borçlar dolarlık programı açıkladı. “ İlgili bir makale yazdığı gibi, “bu hızlı bir şekilde geri alım programları tüm birincil bayilere ‘geleneksel açık piyasa işlemleri ve menkul kıymet ödünç takviyesi için dizayn edildi, kredi imkanları, para piyasası fonları yatırım ve opsiyon sözleşmeleri izledi. Fed'in çabaları da takas anlaşmaları içine birkaç yabancı Merkez Bankaları akut Dolar sıkıntıları ile girerek yurtdışı kredi piyasalarındaki likidite sıkıntısını hafifletmek için çalıştı.”

Faiz indirimi ile birlikte, İNGİLTERE Merkez Bankası, bu arada, doğrudan kredi piyasalara likidite desteği ile 150bn £pompa, kamu ve özel borç ve varlık satın alımları olacaktır. “Parasal genişleme temel amacı, yörüngeye para arzı göndermek ama çökmesini engellemek için değil...hane tarafından düzenlenen geniş parayı endişe verici hızı son yıllarda oldukça arttı, ve özel mali olmayan şirketler tarafından holdings aslında düştü.” İNGİLTERE ve ABD parasal programlarının aksine, ECB bugüne kadar yeni para basmaya ilan likidite desteğe kaçındı. Bunun yerine, “Merkez Bankası euro teklif devam edecek-bölge bankalar Merkez Bankası'nın oranda bu en azından yılın sonuna kadar kredi sınırsız.”

Faiz indirimleri aynı anda topluca bir tablo çiziyor ki makroekonomik veriler, bir dizi ile açıklandı. Avro bölgesi büyüme 2009 -2,7% ve 2010 için %0 olarak tahmin edilmektedir. % 8.2 mevcut işsizlik oranı ve tırmanma. AB tarafında diken büyüme endişe verici bir hızla düşüyor, bunu AB perişan olduğu Doğu Avrupa ile temsil edilir. AB üye ülkeler, kendi iflasa düşerse müdahale etmiş olsa da bir AB üyesi olmayan ülke iflas ederse aynı şekilde müdahale edeceklerini, olası değil. İNGİLTERE ekonomisi aynı şekilde umutsuz, %5,8 oranında bir yıllık oranında en son çeyreğinde küçülen. Vahşi kartlar gayrimenkul ve finansal sektörler, hangi kaderi giderek daha fazla iç içe geçiyor.

Döviz piyasalarında bu yüzden bu konuda ne diyor? Ekonomistler, Sterlin ve Euro olarak bitmez tükenmez zayıflığı açıklamak riskten kaçınma ve deflasyon ikili olayları kullanmış. Herkes küresel mali istikrarsızlık dönemlerinde BİZİM gibi “sığınak” kavramı ile kesinlikle tanıdık. Likidite genişleme (ve daha az ölçüde İNGİLTERE Merkez Bankası), ECB, gerisinde düştü deflasyon hipotezi, bu arada gösteriyor. ECB, özellikle enflasyon üzerinde daha hızlı oranlarının düşürülmesi için bir sebep olarak harped vardır. Merkez Bankaları (yani BİZE) deflasyon konusunda uyanık olduğu yatırım yapmayı tercih edeceklerini yatırımcılar fiyat enflasyonu daha sermaye koruma ile ilgili daha fazla olduğu göz önüne alınırsa, izler.

Hem para sürekli düşüşler deflasyon hipotezi Ranza olduğunu, dik faiz indirimlerine rağmen, gösteren kişisel olarak, bence, ve yatırımcıların riskten kaçınma üzerinde sabit kalmış. Tesadüf yerine Ocak ayında aldı ABD hisse senetleri geçici canlanma, aynı zamanda Euro şişlik eşlik etti. (Bkz. Aşağıdaki tablo).

Bu zihniyet makul, ama sadece kısa vadede düşünüyorum. Mevcut ekonomik ortam göz önüne alındığında, (ve para tüccarları) yatırımcılar parasal genişleme ve likidite programları doğal olarak enflasyonist olacak yeni para basımı ile finanse edilecek olması olasılığını göz ardı için suçlayamayız bence. Birçok karşılaştırmalar program nicel gevşeme kötü kaderli sadece bir tahvil piyasasındaki balonu şişirme ve kesinlikle Japon kamu borcu artan başarılı olan Japonya ile yapılmaktadır. Bir köşe yazarına göre, “parasal genişleme deflasyon sona erdi; yüksek petrol fiyatları bunu iddia etmek zor. Bu arada, ekonominin kendi başına bu tür aşırı kapasite ve deflasyonist çevre ile ilgili çok fazla borç olarak yapısal sorunların çoğunu tedavi etti.”

Kısacası, akılda orta ve uzun vadeli yatırım ufku ile, kredi krizi ile ilgili Avrupa Merkez Bankası yaklaşımı parasal istikrar için daha elverişli olduğunu düşünüyorum. Şüphesiz böylece, yatırımcılar güvenli liman olarak BİZE fikir bıkmaya yerine temelleri üzerinde durulacak. Bu noktada, ECB Olası enflasyon görev, daha güçlü bir Euro şeklinde anti yerine getirmek için ödüllendirilir.

İlginizi Çekebilir: