Kısa vadeli Oranları Yüksek gidiyoruz BİZE?

Bu birçok yatırımcı soruyor kendileri geçen hafta bulunan, işverenler şimdi eskisinden çok daha yavaş bir hızda işler döküyor gösterdi işgücü piyasası verilerinin yayınlanması sonrasında bir soru. Yatırımcılar aniden ABD ekonomisi normale ‘beklenenden daha kısa sürede geri döneceği ihtimalini kısa vadeli getirileri hemen atladı. Pazartesi günü “Eurodolar vadeli bir yıl içinde neredeyse 1 puanlık ABD faiz oranlarında fiyat artışı ise iki yıl Hazine %1,3 yükseldi.”

ABD: enflasyon ve ekonomik büyüme para politikası Fed yaklaşım Direktifi iki bileşeni vardır. Her iki gösterge şu anda sıkıntılı seviyelerde olsa da, ekonomistler 2010 yılında upticks tahmin edilmektedir. Emtia fiyatlarının zaten toparlanma başladı. Fed parasal genişleme programı ve likidite sonucu patlama ile birlikte, bu eksiklik, “Yukarı ekonomi düzelmeye başlar başlamaz” olarak sildi değilse enflasyona neden olabilir.

Yine de, faiz artırımı konusundaki endişelerini hakkında son birkaç ayda yüz bir dramatik temsil eder. ABD ekonomisi zaten iyileşmekte olduğunu çelişkili kavramları ile rahat ve ABD Doları uygun bir finansman birimi temsil edilen bu dönemde, yatırımcılar büyüdü. Kaçınılmaz oranı artışı ikincisi daha az savunulabilir yapmak demektir en son ekonomik keşiflerin ışığında, eski önerme daha makul bile görünüyor. Eğer gerçekten faiz oranı farklılıkları değiştirirse, mevcut ticaret dynamics büyük bir değişikliğe neden olur. Taşımak esnaf istikrarlı olmak için “dolar riskli bir para birimi haline geldi belli bir şekilde...fon para lazım, çok düşük uzun bir süre için faiz oranları ve de zayıf olmalı. Doları hak olmayabilir ABD'DE neler olduğunu düşünün ve sonuç.”

Uzun süreli düşük zaten yatırımcıların düşük getirili varlıklara dönüş olarak yükselmeye, uzun bir fazlalık talep tarihli tahvilleri düşüş nedeniyle, başladı. Ama taşımak esnaf kullanan (özellikle) para tüccarları (ve beraberindeki faiz oranları) Federal Fon Oranı yerini anlamına gelir, kısa vadeli oranları, lehine eğilimindedir. En Şahin Fed gözlemcileri bile gelmeye aylarca oranında zam beklemeyin ederken yatırımcılar zaten böyle bir zam maruz kaldıkları hesaplama olduğunu, döviz piyasalarında kayma gösterir.

Ve yakın zamanda yüksek borçlanma maliyetleri bahis doları satın alan yatırımcıların risk altında olduğunu “bu hawkishness yol abartılı olduğunu şüpheciler, bu arada, ısrar ediyorlar. Faiz oranları bu ülkede yakın zaman kadar devam edecek değildir.’ ” Başka bir analist, o cevap verir, “Fed ABD doları faiz oranı piyasalarda güvercinimsi bir değişim durumunda yeni baskılara maruz olabileceğini gösteriyor. fiyatlar bu yıl zam kuvvetle muhtemel görünüyor.” Sadece ufuk zaman bak sana ne bağlıdır sanırım.

İlginizi Çekebilir: