Split Yen

Japon Yeni, giderek daha bölünmüş kişilik bozukluğu olan bir hastayı andıran, oldukça farklı diğer para birimlerine karşı davranmak ise Dolar karşısında (aşağı) bir yönde ilerliyor.

Kredi krizi süresince çoğu için, Yen, her ikisi de gerçekleştirilen Dolar, performansını yansıtılmış “güvenli sığınak” para aramıştı. Bir süre için, yeni Dolar üzerine çıkmıştır bile, bir 13'e yükselen yıllık yüksek+. Son beş hafta içinde, ancak, Yen diğer rakipleri karşısında değerini korurken, Dolar karşısında düşmüş bulunuyor. Bu bölünmüş harekete geçiren şeyleri tam olarak belli değil, ama dikkatli analiz değiştirdi yatırımcı psikolojisinin bir ürünü olduğunu gösteriyor.

Ekonomik faktörler olarak karşı ayrıntılı, Yen sarp mali artış nedeniyle oldu. Yatırımcılar masse ve çözülmemiş taşımak esnaf en gelişmekte olan piyasalar çıkarken, Japonya'ya geri sermaye bir sel teşvik ettin. Yen ondan, aslında; ne kadar özel bir şey olduğunu, çünkü bu değildi. Alternatifler önemli ölçüde daha riskli olarak algılanan çünkü daha ziyade oldu. Bu Japon ekonomisi üzerinde 12 oranında (yıllık bazda) Son çeyrekte Miller bu ortaya çıktığında ciddi olarak değişmeye başladı. Japon ekonomisi ihracata ünlü bağımlı olduğu göz önüne alındığında, yatırımcılar güçlü para birimi ile Japonya'nın sarkma GSYİH bağlamak için uzun sürmedi.

Bu Japonya daha da yükselen Yen önlemek için döviz pazar içinde müdahale edeceği yönündeki spekülasyonlar. Sonunda, Japonya'nın, bir kuruş harcamak yoktu. Yatırımcılar ipucu aldı ve Dolar karşısında Yen yuvarlanan gönderdiği neyse ki, böyle olmak zorunda değildi. Bu durumda, lafla peynir gemisi kadar yüksek sesle konuştu ki teknik olarak, Japonya'nın, 2004 yılından bu yana (grafiğe bakınız) müdahale etmedi, ama düşük faiz oranları ile birlikte müdahale tehdidi sağlamıştır. Japonya yurtiçi ekonomik initatives fon rezervlerinin küçük bir bölümünü kullanır unutulmamalıdır, ama en azından şimdilik, hiçbiri spot piyasada Dolar satın almak için kullanılacaktır.

Yen neden diğer para birimlerine karşı ters yön vermedi mi? Hisse senedi piyasasını sarkma ve ekonomisini de aynı derecede kötü olduğunu, Eğer ortalama bir şekil daha kötü değil eğer. Cevap faiz oranı farklılıkları ve yatırımcı risk toleransı yatıyor. (Yeni Zelanda) Yen ve en yüksek getirisi olan para birimi arasındaki oran farkı, 3.5 az% ' e düştü. Avustralya hariç, ve daha az bir ölçüde, Euro, faiz oranı farklılıkları etkili önemsİzdİr. Buna göre, yatırımcılar verim ek birkaç yüz baz puan kazanımlara döviz dalgalanmaları ile ilişkili risk olarak algılanan artışla telafi olmayan karar verdik. Bu teori su tutan Avustralya Merkez Bankası sürekli en son toplantısında düşük tutmak için tercih ne zaman hemen kayıtlı olan Japon Yeni düşüş açıkça görülmektedir.

İlginizi Çekebilir: