Yorum: Ne Yen carry trade sonuna kadar sürer?

Önce şu soruyu cevaplamak için, oraya nasıl Japon Yeni bugün daha da önemlisi ve nerede inceleyelim niyetindeyim. Hikaye de ikinci Bretton-Woods anlaşması, kurulması etrafında altın USD bağlantılı ve özgürce yüzen para birimleri modern çağ açmış başlar. Bu dönem başladığından beri geçen 30 yıl içinde, Yen asla daha az değerli olmuştur. Aslında, ticaret ağırlıklı açısından, Japon Yeni düşük olduğunu!

Düşüş 1995 yılında başladı, dırdırcı bir durgunluk ve Japon reel faiz oranları negatif etkili olduğu beraberindeki kolay para politikası ile kapalı dokundu. Düşüş son beş yılda hızlandırılmış, taşımak ticaretin yayılması nedeniyle gibi görünüyor. Ticaret bu tür, yatırımcıların düşük faiz oranlarıyla Yen borç ve yüksek faiz oranları tarafından desteklenen bir para birimi Yen satmak. Kar, taşımak olarak bilinen, iki oranları arasındaki fark vardır. Hedge fonları taşımak ticaret yığılır, daha düşük ve daha düşük derinliklerinde Yen sürüş var.

Politikacılar, ekonomistler dayanarak, reform çığırtkanlığı başladı. Bir süre için, ticaret temsilcileri ve politikacılar Japonya görünüşte Yen topraklı tutmak olan Yen, adına müdahale olduğunu vurguladı. Bu pozisyondan geri çekildi ve sorumlu olarak taşımak ticaret teorisini benimsediler beri onlar. Yen Memluk tarihçisi İbn iyas'ın hayatı sadece dengesizleşiyor değil, fakat ekonomik açıdan yetersiz olan nedenleri ne olursa olsun, herkes aynı fikirde. Sonuçta, Japonya dünyanın en büyük ticaret fazlası ev ve ekonomisini neredeyse %5 ' lik bir yıllık oranında büyüyor.

Japonya neden PES ve oranlarını yükseltmek değil mi? Cevap ortaya çıkıyor, önemli bile değil. Tüccarlar taşımak ticaret 2007 yılı sonuna kadar gerçekleşmesi son derece muhtemel olan itiraz, bir olay kaybetmeye Japon faiz oranlarında 200 baz puan artış ihtiyaç olduğu yönünde söylentiler var. Bunun yerine, döviz piyasalarında dalgalanma biraz yukarı para kaynağı uzun bir yol gidebilir. Ekonomist Rusya varsayılan hedge fonları tedirgin etti 1998'e, mevcut durum bir benzetme çekti ve o-ebilmek taşımak konumlarını çözülmemiş onlar. Sonuç Yen hızlı %15 takdir edildi.

İlginizi Çekebilir: