Aussie 2010 yılında Doruğa çıkmış Olabilir

2011 için tahminler verirken sadece______ bir düzeltme nedeniyle hisse senedi “ ifadesinin al ve para birimlerinin herhangi bir sayıda uygulamak hissediyorum. Yatırımcılar kredi krizi atlattı ve geri riskli varlıklara kazıklı gibi ama kabul edelim: 2009 – 2010 emtia para birimleri ve gelişmekte olan piyasa para birimleri için bir afiş yıl oldu. Sonuç olarak, yaygın bir düzeltme sadece doktorun sipariş ettiği, Avustralya Doları ile başlayan ne olabilir.

Herhangi bir tedbir olarak, Aussie 2010 yılında döviz piyasalarında başarılı oldu. Yavaş bir başlangıç sonra, ABD Doları karşısında bir kuyruklu %25 yükseldi ve 1983 yılında başlatılan bu yana ilk kez (1:1) paritesi aşıldı. Her para gibi, Aussie yükselişi açıklamak için kullanılabilecek bir hikaye. Yüksek faiz oranları. Güçlü ekonomik büyüme. Sonunda olsa da, emtia aşağı gelir.

Eğer Avustralya Doları son performansını grafik, neredeyse mükemmel emtia fiyatlarının hareketlerini izler görürsünüz. (Aslında, eğer emtia para birimlerine göre daha fazla uçucu olması için, iki grafikler mükemmel satır!) Hiçbir tesadüf, Avustralya ekonomisinin yapısı çıkarma hammadde, işleme ve dışa doğru giderek eğilir. Bu emtia fiyatları son on yılda üç katına yükseldi () gibi, çok, çok, Avustralya para birimi için talep var.

Bir adım daha ileri akıl yürütme bu hat almak, Çin, Avustralya mallar için birincil pazar temsil eder. “Çin, Avustralya Merkez Bankası verilerine göre, dünya demir cevheri talebinin yaklaşık üçte ikisinin, kömür için küresel talebin yüzde 45 daha alüminyum cevheri talebinin yaklaşık üçte biri ve daha fazla oluşturmaktadır.” Diğer bir deyişle, Avustralya Doları yakından gerçekten Avustralya Doları sadece Çin ekonomik büyümenin bir fonksiyonu olduğunu söyleyerek dolaylı bir şekilde emtia fiyatlarının aynalar söyleyerek.

İleriye dönük olarak, faiz oranları ve bu düşüş felaket sel risk iştahı ve etkisine göre Aussie tahmin etmeye çalışan pek çok analist var. (Kayıt için, eski yavaş yavaş 4.75% mevcut seviyesi yükselecek, ve ikincisi ölçüde AB borç krizinin risk iştahını azaltması ne olacak...ama bu tüm konu belirsiz olsa da Avustralya GSYİH ' ya kadar %5 tıraş olur. Odaklanmamız gereken şey emtia fiyatlarının daha da önemlisi, Çin ekonomisi var.

Çin GSYH muhtemelen %10, 2010 yılında büyüdü, Çinli politika yapıcıların hem de ekonomistlerin tahminleri ve hedefleri aşan. Çin ekonomik gemi şimdi ileri kontrol edilemez bir hızda güç, onun ardından varlık balonları ve enflasyon gidiyor endişesi de mevcut. Çin Halk Bankası temkinli faiz oranları kaldırmak için, rezerv oranlarını yükseltmek ve kredi arzı sıkın başladı. Bu giderek fiyat istikrarı ve sürdürülebilir büyüme şeklinde yavaş yavaş olmalıdır.

Bazı analistler her zaman Çin'deki yavaşlama olabilecekken Çin ekonomik juggernaut yavaşlamasını bekliyoruz: “yok, yetkililere ekonomi tekrar titremek gerekir nereye varmak oldukça usta olduğunu kanıtladı.” Ama ekonomisini aniden titremek olup olmadığı sorunu değildir unutmayın, ama bu aynı “yetkililer” kasten acımasızca yükselen tüketici fiyatları ve varlık fiyatları önlemek için bir yavaşlama Mühendisi olup olmadığı.

Aussie üzerindeki etkisi yıkıcı olur. “Eğer Çin'in büyümesi 5pc bu yıl düşerse yerine beklenen 10pc, küresel emtia fiyatlarının 20pc kadar indirecek Fitch tarafından yeni bir çalışma yaptık.” [Aynı maddeye göre, Çin ekonomik yavaşlama bahis olan hedge fon sayısı önemli ölçüde artmaktadır. Eğer Aussie emtia fiyatları ile yakın ilişki muhafaza ederse, o zaman Çin ekonomisi nihayet yavaşladığında ise oransal olarak düşüş bekleyebilir miyiz.

İlginizi Çekebilir: