Gerçekten gözardı Yuan mı?

Yatırımcılar ve ekonomistler, Çin Yuan değerleme şimdi birkaç yıl için bahis edilmiştir. Ekonomistler Yuan %40 oranında değerinin altında olduğunu tahmin ediyoruz. Kongre %15 ve %40 tahminlerinin ortalaması kabul edilen Çin ithalat karşısında 27.5 ve% pansiyon tarife için çağrıda bulunuyor. The Economist Big Mac Endeksi Yuan %59 değerinin altında olduğunu gösterir. Kimin doğru mu?

Ekonomistler değeri para için kullanmak birkaç uygulanabilir yöntemlerdir. İlk olarak, farklı ülkelerde dikte fiyatlar Satın alma Gücü Paritesi teorisi yakınsama, farklı döviz kurları dengelemek için gerekir. Çin için, bu teorinin bir uygulama Yuan %40 oranında değerinin altında olduğunu gösterir. Sonraki, bir ülkenin temel denge döviz kuru’ hesaplanan cari hesap ve Ticaret Dengesi üzerine kurulu olabilir. Bu durumda, Çin, ABD ile büyük bir ticaret fazlası çalışırken, diğer bazı ülkeler ile ticaret açığı çalışır. Sonuç olarak, bu yöntem kullanılarak ekonomistler, Yuan sadece %15-25 oranında değerinin altında olduğunu tahmin. Son olarak, ekonomistler inşa adil döviz kuru hesaplamak için ekonomik göstergeler gibi enflasyon ve istihdam istatistikleri gibi kullanın ‘davranışsal denge döviz kuru’ yöntemi temel tahmin ediyor. Bu tür yöntemler mevcut fiyatlar aşağıda sadece %7 olan döviz kurları üretmek. Sonuç olarak, yeniden gözden Çin'in reddetmesi üzerine kargaşa çok sağlam bir ekonomik mantık üzerine kurulu olmayabilir. Ekonomist raporları:

IMF ve Amerika'nın Hazine yuan değerlenmesi için düpedüz aramak için daha “esnek” olmak gerektiğini söylemek, çürük temeller üzerine %27.5 kalan bir değerleme için çağırır tercih...neden adil değeri hakkında belirsizlik açıklıyor.

İlginizi Çekebilir: