Lira İtalya kuruluyor dönüş

Geçen hafta, İtalya'nın refah Bakanı Euro, İtalya'nın ekonomik sıkıntılar sorumlu olduğunu ve Lira bir dönüş çağırdı önerdi. Bu hafta, sadece bunun için çağrıda bulunan bir dilekçe hazırlayacak planlarını açıkladı, ve yakında gerekli imza toplamaya başlayacak. Ne meyvelerini getirilen planını olasılığı nedir?

Bir taraftan, İtalyanlar çok hararetli Euro karşısında olan, ülkenin ekonomik sorunları için günah keçisi ilan edilmesi. Öte yandan, Avrupa ortak para birimi sisteminin bir üyesi olarak, İtalya avantajı son derece düşük faiz oranları hizmetler borç almak için her yıl milyarlarca dolar tasarruf edebilir. Liraya dönüş faiz oranlarının yükselmesine eşlik eder ve borç servisi artış harcama. İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, şu anda şüphesiz Euro destek olmasına rağmen tartışma çekimser vardır. Ekonomist raporları:

Ligin kampanya hükümetinin bu hafta aşırı bütçe açığıyla çalışan İtalyan hükümeti aleyhine DAVA başladı Brüksel, doğru ve suçu saptırmak için yardımcı olur. Bay Berlusconi kurulu Ligin gayrimeşru trenine atlamak için seçebilirsiniz, ama ne yoluna çıkacak acele ediyor.

İlginizi Çekebilir: