ECB Düşük Fiyatlar için Hazırlar, Euro Ralli Siliniyor

Perşembe günü, Avrupa Merkez Bankası aylık para politikası toplantısını gerçekleştirecek. Toplantıdan 50 baz puanlık bir kesme kurşun, %1, rekor düşük seviyede bulunan AB referans Kredi Oranı terk edecek analistler arasında görüş birliği yoktur. Yatırımcılar da böyle bir ölçüde olmasa da bazı sıradışı adımlar, parasal genişleme Fed programına benzer duyurmak ECB için canlandırıcı vardır. Analistler, ECB, “tahvil piyasaları, şirketlerin finansman sorunları hafifletmek için müdahale edebileceği iddia var.”

Bu mevcut politika ve enflasyona karşı koruyan ekonomik destek sağlamak daha önemli olduğuna ECB ısrar son söylemleri, gelen yüz Mark. Aslında, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean-Claude Trichet, Başkan, son zamanlarda savunma bulmuş: “ben Atlantik'in bu tarafında daha az yapıyoruz demek için haklı olduğunu düşünmüyorum. Otomatik stabilizatörler var,” Avrupa Parlamentosu önünde üç aylık ifadesinde söyledi. Aslında, Avrupa Merkez Bankası'nın uzun bir süre sonunda faiz oranlarını kabul etmeden önce beklemek için Merkez Bankaları arasında bir serseri oldu. Parasal gevşemenin programı başlamadan andan beri aşırı hızda düşük kesim tarafından kovalamaca oynamak olmuştur.

Durgunluk, yayılıyor ve artıyor ECB kolu en son ekonomik veriler tarafından bükülmüş gibi görünüyor; Alman imalat ani bir düşüş gösteriyor. Avro bölgesi ekonomisinin yaklaşık yüzde 2'lik çeyrek tarafından çeyrek yılın ilk üç ayında sözleşmeli olacak AB ekonomik beklentilerde bir rekor düşüş ile birlikte, bu “öneriyor.” Buna ek olarak, hem üretici hem de tüketici fiyatları yumuşadı, enflasyonu %2'lik hedef seviyenin altına düşmüş gibi, ve Avrupa Merkez Bankası oranları düşüyor için son bahane kaybetti.

Sonuç olarak kötüleşen ekonomik durum, verim olarak öngörülen düşüş de, para tüccarları bir kez daha Euro sorguluyor. Son birkaç haftadır Dolar Rallisi sona kredi piyasalarında likidite kaynağı olarak yeni basılmış para kullanmak Fed planı yoğunlaşması sonucunda geldiğini yorumu ile dolu olmuştur. “Doların geleneksel ticaret kalıpları yeni ABD nicel gevşeme tedbirleri sonrasında değiştirildi. Risk iştahı, hisse senedi ve fon para birimleri son zamanlarda daha az etkisi tutmak için görünür.”

Bu hafta, döviz piyasalarında anlatı Doları destekliyor. Yatırımcılar para bahis yaparken ekonomik temelleri karşılaştırarak bu güvenli sığınak ticaret Greenback kaldırmak için geri dönmüş olabilir, ama büyük olasılıkla daha fazla. -De-yararlanarak yararlanarak eksen döviz piyasasında önemli bir sürücü olduğunu tartıştık, şöyle konuştu: “bir analist firma konumunu özetledi. [Ve] doların yükseliş ikinci çeyrekte devam etmek için yeni bir sürücü, beklenen büyüme yörüngeleri ortaya çıkıyor...bekliyoruz.”

İlginizi Çekebilir: