Euro Kırılma Noktası Yaklaşıyor

Borç krizi içinde bir merhale yaklaşık bir yıl içinde büyük farkla euro yuvarlanan gönderdiği gibi yine döviz piyasalarında deja vu var. “(Hala) Yunan bir Sorun var,” ama yine de, piyasalar döviz Euro bir kez bir Yunan varsayılan olasılığı için yeni bir gelişme olduğunu düşündüm olarak tepki veriyorlar gönderildi ben sadece geçen ay oldu. En azından, yatırımcılar sonunda kaçınılmaz olanı kabul etmek gibi görünüyor.

Bu son bölümde iş yerinde çeşitli faktörler olmuştur. Pazartesi günü, S&P CCC Yunanistan için kredi notu düşürülen, Moody's tarafından benzer bir hareket şu. Yunanistan'ın ülke kredi notunu şimdi dünyanın en alçak, Grenada ve Ekvador gibi ünlü ekonomilerin arkasında olduğu anlamına gelir. Hareket kendi içinde pek kayda değer iken, deve sırtında bir saman temsil eder.

Yunanistan hükümetinin giderek daha kararsız ve Başbakan Yorgo Papandreu, Yunanistan'ın en güçlü muhalefet partisi ile bir ittifak kurma önerdi o kadar umutsuz hale geldi. Bu arada, Yunan Parlamentosu dışında şiddet olayları bildirildi Yunan halkı ve maaş kesintileri ve vergi artışları kabul etmeyen kanıtlamıştır olarak günlük bir olay haline gelmiştir.

Sanki bu yetmezmiş gibi, Yunan kurtarma planının bir sonraki aşaması çevreleyen muazzam bir belirsizlik var. Geri getirmek zorunda ne için ve ne miktar kabul edilemez. Özel yatırımcıların mali destekle, sahip oldukları tahvilleri “saç kesimi” alarak dahil edilmesi gereken bazı partiler düşünüyor. Avro bölgesi üyelerinin, kendi vatandaşlarına bu haklı karşı dikkatli ve yalnızca kaçınılmaz olanı forestalling sahip olduğu herhangi bir fon katkı hakkında kaçınıyorlar.

NYTimes “Fon yorgunluk sadece yorgunluk kemer sıkma Yunanistan montaj olduğu Kuzey Avrupa alacaklı ülkelerde büyüyen, özellikle Almanya, Hollanda, Finlandiya ve Avusturya, en iyi Özet: sunulan sanırım.” Yunan faiz oranları ve kredi temerrüt swap spread rekor artış olduğunu göz önüne aldığınızda, varsayılan gerçekten kaçınılmaz gibi görünüyor. Eğer IMF ve Avrupa Birliği bu kadar kararlı olup, 2013 yılına kadar varsayılan itmesi olabilir. Yine de, varsayılan ya da varsayılan varsayılan olur.

Yunanistan varsayılanları ne olur bu noktada, daha sonra, tek gerçek soru. Avro bölgesini terk etmek zorunda olacak mı? Bu yakın saçak varsayılan doğru Avro bölgesinin geri kalanı itecektir? Euro çökecek ve bir para birimi olarak ortadan kalkıncaya? O zaman ne olacak?

Ne yazık ki, bu sorulara cevabın Evet olduğunu düşünüyorum. En azından, Yunanistan'ın avro bölgesinden çıkmak zorunda kalacak. Hissedarlara İrlanda, İspanya, Portekiz ve çift haneli seviyelerde faiz oranlarını, Yunanistan şu anda kapana kısıldı aynı döngü içinde onları tuzağa düşürecek. Mali açıdan sorunlu avro bölgesi üyelerinin egemen borç için Fransız ve Alman bankalarının poz vermiş, o da devletin kurtarılması gerekir ve böyle devam eder.

Yeni bir op-ed Financial Times gazetesinde yayınlanan, ünlü ekonomiler avro hızla çevre kaybettiği rekabet gücünü geri yüklemek için ise “avro bölgesi tam bir çöküşü önlemek için tek yol olduğunu savundu Nouriel Roubini,” ya Avrupa Birliği hızla tam bir mali ve ekonomik birlik elde etmek mümkün ise. İkincisi aşmak için çok zorlu kalan siyasi engellerin engellemediği ise eski ECB hawkishness çünkü zor olduğunu Roubini savunuyor.

Varsayılan daha yakın Yunanistan inç olarak, piyasalar giderek yukarıda getirdiği sorular üzerinde mutlak belirsizlik esiri olacak. Merkez Bankalarının euro cinsinden aktifler biriken durduracak ve yatırım fonları benzer şekilde Avrupa shun olacaktır. (Aslında, zaten bunun kanıtıdır). Avrupa faiz oranları G4 geri kalanına göre cazip olsa da, bu belirsizlik yatırımcıların telafi etmek için pek yeterli değiller. Ve piyasalar açısından bu zaman, euro nihayet kopma noktasına ulaşabilir.

İlginizi Çekebilir: