Yuan ve ark Takdir Etmeli yorum:

Çin Yuan görünürde değerindeki dalgalanmaya izin verilir, ancak enerji dalgalanması büyüklüğü ve hızı sıkıca Çin'in Merkez Bankası tarafından kontrol edilmesidir. Para birimi hala etkin Dolar sabit olduğundan, Çin ciddi bir para politikası yürütmek için kendi yeteneği kısıtlanacak ve yakından BİZE politikasını yansıtmalıdır. Aynı Asya'nın geri kalanında, Japonya hariç için de geçerli. Son beş yıldır olduğu gibi BİZE para politikası nispeten dar iken, bu zorunluluk pek çok sorun olmadı; bu ülkelerin çoğu ABD faiz oranları yüksek olursa olsun devam ederdi.

Fed son altı ay içinde para politikası gevşeme başladığından bu yana, ancak, Asya'da, özellikle Çin'de gelişmekte olan ülkelerin çoğu, bir bağlamak zorunda kaldılar. Bir yandan, faiz oranlarının düşürülmesi, enflasyon sorunu kötüleştiren olur. Öte yandan, Avrupa ortak para birimi istikrarlı bir ekonomik büyüme sınırına kadar tutmak istiyorlar. Kısacası, Merkez Bankaları enflasyonla mücadele etmek ya da büyümesini teşvik daha önemli olduğunu belirlemek gerekir. Bazı ekonomistlere göre, bu ülkeler çok güçlü, yavaş, eğer daha fazla fiyat istikrarı neden olacaksa gelemez yaklaşık %10 ile ortaklaşa geçen yıl büyümüş olması. Ama fiyatlar stabilize etmek için tek yolu büyük ölçüde takdir paralarının üzerinde daha büyük bir baskı oluşturacak olan faiz oranlarını yükseltmektir.

Buna ek olarak, Asya Merkez Bankaları döviz rezervleri bir sersemletici 4 Trilyon dolar toplamış. Geçmişte, bu tarafsız, bazen karlı bir faaliyet oldu. Fed faiz oranlarını başladığından beri, faiz oranı farkı baş Merkez Bankaları şimdi Dolar karşılığında satıyorlar yerel para birimi para kaybetme gibi aşağı döndü. Bir analiste göre, 160 Milyar doların üzerinde Temmuz 2006'dan beri kayıp olmuştur ve bu kayıplar her ek bir müdahale ile monte edecek.

İlginizi Çekebilir: