Euro ECB faiz indirimi sonrası Kazançlarını

Dün, Avrupa Merkez Bankası döviz piyasası için bir sürpriz teslim; bunun yerine 50 baz puan konsensüs beklentisi düşük kesim, ECB sadece yüzde 0.25 tarafından gösterge borçlanma oranını düşürdü. Banka, para politikasında bir değişiklik eşlik eder bazı standart dışı önlemlere karşı tercih etti. Bu noktada, yatırımcıların yapabileceği tek şey bir sonraki toplantıya kadar Avrupa Merkez Bankası nihayet, kredi piyasaları, kuşatılmış Doğu Avrupa para birimleri adına müdahale etmeyeceğini görmek için beklemek.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean-Claude Trichet, Başkan, çok cilveli, daha fazla faiz indirimi olasılığını ekarte etmek için reddetti ederken, analistler nispeten küçük kesim üzerinde karıştırıyor. ECB zaten eğri arkasına düşmüş sonuçta, uzlaşma ve mümkün olan en kısa sürede İNGİLTERE, ABD ve İsviçre'de muadilleri ile yakalamak oynamak için mücadele değildi. “ Yine zaman satın alarak, ECB daha fazla eğrinin gerisinde kalma riskine...sonsuza kadar zaman satın alamazsınız.’ ”

Birkaç açıklama var. ECB seçici daha iyimser ekonomik tahminlerine türetmek için bir temel olarak verilerin yorumlanması her şeyden önce, bu mümkün. Avrupa'dan çıkan son kötü haber dalgası göz önüne alındığında, ancak, bu pek mümkün görünmüyor. Ayrıca Trichet, daha az ekonomik iyileşme 2010 tarihinden önce meydana gelmesi olası değildir önerdi kendisi. Ayrıca Avrupa Merkez Bankası'nın sadece enflasyona karşı korunmak için, yerine ekonomik büyümeyi canlandırmak için görevini ön planda olduğunu olasılığıdır. Bu teori de inandırıcı değil, fiyat enflasyonu zaten %2 olan Avrupa Merkez Bankası'nın hedefinin altında düşmüş olması.

Belki de en iyi açıklama 50 baz puanlık Bir kesim 1 puan arasında geçerli yayılmasını sağlamak için sıfır bankalar tarafından mevduat öder, 0.5% ' den, ilgisini kesmek ECB gerekli olurdu tekniktir. Aynı doğrultuda, “Avrupa faiz oranları gerçek bankalar arası kredi karşılaştırması yaparken ABD'DE daha düşüktür.” Sonuçta, muhtemelen ileri Fed ve İngiltere Merkez Bankası tarafından bu ayna olacak parasal genişleme planı açıklayacak hem de nispeten sıkı para politikası ve başarısızlığın arkasındaki Banka muhafazakarlık var. Diğer bir deyişle, daha sert parasal reçeteler için kapıyı stratejik ama ABD ve İNGİLTERE'DE kapalı iken AB sol açık olmuştur.

İlginçtir ki, daha bu “küçük beklenen indirimi ‘tek para birimi için çok yönlü bir booster kalır.’ Yatırımcılar son zamanlarda deflasyon karşı sermaye koruma ve teyakkuz öncelikli olarak ” ticaret desen hakim ve piyasa beklentisi Euro bir düşüş habercisi gibiydi. Olumlu piyasa tepkisi dayalı, ancak, kimin faiz oranı farklılıkları önemli olduğu için hala bazı tüccarlar olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bunlardan sonra, (verim açısından) AB için geriye kalan tek alternatif, Avustralya ve Yeni Zelanda var, ama bu ülkeler/para hem riskli olarak algılanmaktadır.

Ne yazık ki, Avrupa Merkez Bankası'nın rolü para tüccarları mutlu değil. ECB büyük bir hamle gelecek ay ile takip sürece, sonuç euro Bölgesi aktivite, “çok uzun bir düşüş olabilir.”

İlginizi Çekebilir: