Yorum: Petrodolar Tartışma

ABD konut krizi/kredi krizi üzerinde taşkınlık döviz pazar içinde çökmeye başladığı zaman da, yatırımcıların belki de Doların uzun vadeli sağlık: Petrodolar olgu için ikinci büyük tehdit nedir yönelttiler var. Kısacası, fiyat, petrol, Dolar ve birçok petrol cinsinden olup ihraç eden ülkeler, doları para biriminden peg. Çalkalanıyor kendilerini nakit bulunca, bu tür ülkelerin azalan dolardan daha fazla mali bağımsızlık düşünmeye başlıyor.

Petrol ihraç eden ülkeler arasında Dolar azalan önemi için anekdot kanıt daha güçlü olamazdı. Geçen hafta, döviz Blog iki gelişmeleri bildirdi. İlk olarak, OPEC petrol sözleşmeleri düzenlenmiştir yerine USD daha para birimleri petrol fiyatlandırma şeklini değiştirmeyi düşünüyor. Sonraki, Körfez Kıyısında kurulu üyelerini Dolar para onların politikası nedeniyle artan enflasyon ve Doların sahibi artan fırsat maliyeti cinsinden aktifler için düşünürsek de vardır.

OPEC ters yönde hareket eden Doların üzerinde büyük bir bağımlılık doğru olabilir gerçek veri, diğer taraftan göstermektedir. Petrodolar yatırımlar için en popüler hedef olmaya devam etmektedir, tüm yatırımlar sermayenin %55'e çekiyor. Avrupa'nın uzak bir ikinci gelir, sadece %18 çekiyor. Artı, geçen yıl, petrol parası Amerikan yatırım grupları çeşitli yaygın olarak bilinen yatırımlar, Abu Dabi Yatırım Otoritesi tarafından Citigroup son 7.5 Milyar dolarlık yatırım da dahil olmak üzere yapmak için kullanılır olmuştur.

Kanıt kesinlikle farklı. Büyük olasılıkla, OPEC iyi Euro döviz sepeti yağ bağlayarak cinsinden petrol satmak için İran'ın başarısız bir deneme yapacak. Kendi sözleriyle, “petrol değeri gün geçtikçe erimekte olan bir para birimi olarak satılıyor.” Aynı zamanda, hala dünyanın en iyi Sermaye Piyasası ev, istikrar ve risk açısından ABD. Böylece, GCC üyelerinin bir kısmı veya hepsi de-dolardan para onların peg mümkün olsa da, Dolar herhangi bir göreceli azalma cinsinden yatırımlar pasif yerine aktif daha yüksektir.

İlginizi Çekebilir: