ABD bütün Gözler 2011 yılında Dolar

Standart Hayat Yatırımları göre, ABD Doları, 2011 yılında en çok para birimlerinden biri olacak. (Atıf diğer para birimi Pound oldu. Nasıl böyle bir ABD Doları Kaçınılmaz Düşüş Zamanlama olarak “başlıkları ile rekor altın fiyatları ve yorumlar parçaları bağlamında bu kavramı anlayabilir miyiz?”

Dolar 2010 yüksek bir not bitmiş, hem de bir ticaret ağırlıklı olarak onun arch-düşman, Euro karşısında ve. Şimdi spekülatörler net uzun Dolar ve bir analiste göre, şimdi ralli modunda tamamen “yerleşmiş” dedi. Yen gelişmekte olan piyasa para birimlerinin, Frank, ve bir avuç karşı olan performansı bir yıldız daha az; son birkaç yıldır yaşanan verildiğini hiç ayılar bir açıklaması var, Dolar Endeksi son tarihi ortalama yakın ticaret olduğunu gösteriyor zihin.

Emin olmak için, uzun vadeli risklerin hiçbiri ele alınmıştır. ABD kamu borç dalgalanma devam ediyor, ve muhtemelen 2011 yılında yaşanan vergi indirimleri için kolay kolay dinmez. Kısa vadeli faiz oranlarını sıfır topraklı kalır ve uzun vadeli getirileri sadece yatırımcılar hala Dolar shun neden alarak inç risk anlamına gelir kadar, başladı. İronik olarak, ABD'de ekonomik toparlanma sinyalleri, bu eğilimi daha da güçlendirdi: “sonuçta varsayılabilir olan [olumlu] veri ABD için olumlu karşılık dolar üzerinde aşağı yönlü baskı koyar risk, daha iyi görünüyor.” Son olarak, Terör Mali Denge Doları dökümü için Merkez Bankaları tarafından ani bir karar için BİZE karşı savunmasız hale getirir.

Peki kısa vadede Dolar kullanıyor? Ana faktör elbette doğrudan BİZİM için AB'den sermaye kayma itici hala devam etmekte olan mali kriz içinde Avro bölgesinde devam eden belirsizlik var. Yukarıda bahsettiğim bir sonraki bütçe bozan vergi indirimlerinin ekonomik büyümeyi hızlandırma ve daha az Federal Rezerv Bankası başlangıçta kenara QE2 için ayarlanmış tüm 600 Milyar dolarlık dağıtmak zorunda olduğu için tahmin edilmektedir. (Bugüne kadar harcanan Milyar 175 kampanya takip eden bu “sadece”$, için QE1 dağıtılan bu 1,75 Trilyon dolar karşılaştırıldığında). Ekonomist göre, “JPMorgan 3.5 ile %3 den [vergi indirimlerinin] sonuç olarak bir sonraki yılın dördüncü çeyreğinde büyüme tahminini yükseltti. Makroekonomik Danışmanlar, danışmanlık, yeni paketi %4.3 gelecek yıl ekonomik büyümede artış, %3.7 geçerli tahminini Yukarı olabilir diyor.”


Aslında, BİZE borç uzun vadeli oranları kadar sürünmeye başladı. Geçenlerde bir analist, “ABD tahvil faizleri yine ilgi çekici ve ilginç olduğunu” belirtti alarak yatırımcılar fark alıyor Kanada'da benzer oranları ve risk bile: onlar aştı. Elbette, tahvil getirileri son artış analiz ederken, ekonomik iyimserliğin varsayılan kaygıları enflasyon beklentileri kolaylaştırmak için mümkün değil. 3 aylık bono ve 10 yıllık notları faiz oranlarını 2020 yılına kadar %5 ve %6, sırasıyla, ulaşacağı düşük/verim sadece buradan çıkabilir yine de ortak görüş: “[Kongre Bütçe Ofisi] Bu TMK tahmin ediyor.”

Eğer bu yeterli değilse, son birkaç yılda ABD dolarından göçü neredeyse durdu, ABD Doları hala küresel forex rezervlerinin orantısız 15'i için muhasebe ile. Ayrıca, ekonomistler şimdi çıkıyorlar Doları savunmak için geliyor ve sözde onun ölümünü abartılı olduğunu savunuyor. Ne Avrupa ne de Çin parasının yaklaşık 40 yıl önce oluşturulmuş dolar–ne de Uluslararası Para Fonu (IMF) alternatif geçerli bir alternatif sunar (ve ilgili bir araştırma, Amerikan Ekonomi Derneği'nin geçen hafta yapılan yıllık toplantıda, Princeton Üniversitesi Ekonomisti Peter B. Kenen “savundu.” Eğer RMB ben tüm yaygara için, Çin küresel ekonomik sorunları çözme konusunda daha aktif bir liderlik rolü alarak ürktü uzak olan Kenen işaret değil ki uygun bir rezerv para birimi oldu bile.

Kısacası, daha önce iddia ettiğim gibi, Doların güvenli, şimdilik değil, ama muhtemelen bir süre için.

İlginizi Çekebilir: