Gelişmekte olan Piyasalar şişmeye Devam ediyor Ne kadar için Balon, ama?

Dün, MSCI Gelişmekte olan Piyasalar Endeksi vekalet tarafından) gelişmekte olan piyasalar Temmuz ayından bu yana en büyük düşüş kaydedilmiş, sağlam kazanımların bir hafta sonu. Yine de, %1.4 bu bir günlük slayt Endeksi geçen Mart ayında dip yana elde ettiği %100'e yakın kazanç karşılaştırıldığında sönük kalır. Diğer bir deyişle, yatırımcılar geri çekilmeye başlıyor olsa da, varlık fiyatlarının yönü hala yukarı doğru çıkıyor.

Bu sadece açıkça belirtildiği Dolar ve Her şey arasında (Ters İlişki Hala...) işte benim de konu oldu bu pansiyon takdir karşısında neden olan şey; (yani toptan para basma) negatif reel faiz oranları ve parasal genişleme Fed yıllık program, küresel sermaye piyasalarına nakit seli yarattı bu. Sadece Dolar, burada bahsetmiyoruz bu yana, Fed kolay para politikaları Merkez Bankaları tarafından çoğu diğer sanayileşmiş ülkeler, İNGİLTERE, Kanada, İsviçre, İsveç de dahil olmak üzere kopyalanmış ve daha az bir ölçüde, AB için işaret etmek mantıklı.

Gelişmekte olan piyasa varlıkları ve döviz diğer varlık sınıflarında takdir geride bıraktı gibi görünüyor nedenine gelince, bunu da izah etmek zor değil. Öncelikle bazı önlemler, gelişmekte olan piyasa hisse neredeyse diğer varlıklar aştı. Petrol, örneğin, 131 oranında daha fazla artış, diğer ürünlerin bir şey diyecek. Yine de, diğer önlemlerle, büyüme dikkat çekici olmuştur. En çok gelişmekte olan piyasa hisse senedi endeksleri ve para birimleri tamamen (ya da silme yaklaşabilir) kredi krizinin zirve sırasında kaydedilen kayıplarını silmiş. Bağlar, bu arada, bir adım daha ileri gitti. Verim çöküyor ve fiyatlar %25 oranında geçen yıl patladı, yeni bir rekor için JP Morgan Gelişmekte olan Piyasa Tahvil Endeksi gönderme var.

Bu bir kabarcık aramak için güvenli mi? Sezgi çok öneririm; tüm varlıkları yönüyle yükselen, belirli esasları dikkate alınmaksızın göz önüne alındığında, sadece bir sürü/kabarcık zihniyet bir açıklama alabilir görünüyor. Bazı analistler, aslında, tamamen temel analiz vazgeçti, bunun yerine bazı gelişmekte olan piyasa varlıkları artmaya devam edecektir tahmin etmek (yani yatırımcı talep) kaynak girişi kullanarak. Ünlü kredi krizi tahmin (NYU ekonomist) Nouriel Roubini özetler gibi: “Tüccarlar yüzde oranları başına eksi 20'de aşırı likidite ve büyük bir taşıma ticaret nedeniyle fiyat yükseliyor riskli küresel varlıklara bir kitle üzerinde son derece kaldıraçlı olarak yatırım için borçlanma.” P/E oranları bazı gelişmekte olan piyasalarda yüksek olarak neredeyse iki katı olduğundan, S&P 500 hisse senedi ile karşılaştırıldığında.

Bulls ve etkin piyasa teorisyenleri denklemin diğer tarafında.”-Kazanç oranları-hisse başına kar — bu seviyelere hisse senedi fiyatları oranı kabul edilebilir, tarihsel bir fiyata eğer ekonomik toparlanma devam ediyor. Toplu işten çıkarma, işletme maliyetleri keskin bir şekilde kesilmiş. Tüketiciler ve şirketlerin harcamalarını başladığınızda, ilave satışları hızla [kar] alt satıra düşecek “umut.” Tam olarak piyasalar bir kez daha istikrar ve likidite ile karakterizedir anlamına gelir bu yana Fed istediği varlık fiyatlarındaki artış diğer savunucuları savunuyorlar.

Büyüme gerçekleşmesi ne olursa olsun, ancak, o serbest yolculuk yapamaz ve sonsuza dek sürmeyecek gerçeğini değiştirmiyor. Bir noktada, Merkez Bankası faiz oranlarını yükseltmek ve küresel sermaye piyasasından Dolar çekilmesi Trilyonlarca başlamak zorunda kalacak. Bu Doların yükselmesi ve yatırımcıların hızla carry trade pozisyonlarını rahatlamaya neden olur. Roubini uyardı, “Bir izdiham uzun bir co tetikler dolar şort tarafından finanse edilen tüm varlık sınıflarında kaldıraçlı riskli varlık pozisyonları kapanış olarak tüm bu riskli varlıklar-hisse senetleri, emtia, gelişmekte olan piyasa varlık sınıfları ve kredi araçlarının koordine çökme meydana gelecektir.”

Piyasalarda hiçbir ücretsiz öğle yemeği olduğunu tech-balon ve emlak balonu bize öğrettiği bir şey varsa, o. Tüm varlık sınıflarında tüm yatırımcılar aynı anda kazanması mümkün değil. En azından uzun vadede. Kısa vadede, bu arada – bunu söylemek bana acı veriyor partiye devam edelim. Tek uyarım şu: müzik durduğunda, o pantolonunu aşağı ile yakalanmış biri olma...

İlginizi Çekebilir: