Risk-Risk-Off

Kelime oyunu, Karate Kid nakarat, Balmumu dayalı parlat gibi geliyor, ve herkes için olduğunu biliyorum. Yine de, ben oldukça gibi bu tasvir – icat tarafından bir araştırma ekibi HSBC – piyasalar cari performans. Ayrıca, sadece döviz piyasası ile ilgili, ama mali piyasalar genel olarak konuşmuyorum o kesme işareti yerleştirilmesi bir fark edeceksiniz.

Ne demek istediğimizi risk iştahı yüksek olduğunda, kredi piyasaları ve hisse senetleri ve yüksek getirili para birimleri birlikte ralli eğilimindedirler. Risk iştahı kaybolur, “bu varlıklar sonbahar ve devlet tahvili ve güvenli zaman ve para değil, AMERİKAN Doları, İsviçre Frangı ve özellikle yen ralli de dahil olmak üzere.” Bloomberg Haber veri Intercontinental Exchange Inc.’nin Dolar Endeksi arasında bu olgu: “120 günlük negatif korelasyon doğruluyor ve Standard & poors 500 Endeksi yüzde 42.4 bugün oldu, ve Haziran 2009'dan beri en çok yüzde 40'ların üzerinde olmuştur.”

Bu ilişki tautological olduğunu şüpheciler karşı. Herkes bir borsa ralli noktası ve Risk arkasında olduğunu “ilan edebilir.” Düşük riskli para birimleri ve düşük riskli varlıklar arasında, ve yüksek riskli para birimleri ve yüksek riskli varlıklar arasında güçlü bir korelasyon vardır buna ek olarak, tamamen şaşırtıcı değil. HSBC göre, ancak bu sefer farklı.

Oynaklık son düşüş bu ilişkileri yıkmak için neden olması gerektiğini örneğin, modellerini öneririm. Tahminler meydan okuyan ve güçlü kalması, önemli bir paradigma değişimine şahit olduk öneriyor. Geçmişte, “Yükselen korelasyon da zayıf makroekonomik koşullara bağlı.” Şu anda, bu pek daha doğrusu, küresel ekonomik büyümenin zayıflamasıyla olabilir.

İstatistikçiler bu özdeyişi öğretmeyi çok seviyorum, Korelasyon nedensellik anlamına gelmez. Bu durumda, hisse senedi ve kredi/tahvil piyasaları forex sürüş, yerine başka bir yol daha olduğunu söylemek bahse girerim yine de, sanırım. Kanıt olarak, “[Perakende] Yatırımcılar bu yılın ilk yedi ayında yurtiçi borsa yatırım fonlarından şaşırtıcı 33.12 milyar $çekti,” ve tahvillerine bu sermaye kaymıştır. Bu kendini yüksek Dolar sürmek için yeterli olmaz ise, Sermaye Piyasasında neredeyse bir yıl için gerçekleşen, sadece (şimdi bir sapma gibi görünen) bahar S&P/Euro ralli tarafından Kırılan sabit vardiya özetler bunu.

Aslında, bu değişimler bir kez daha Bu hafta Dolar sıkıntısı oluşturuluyor: “piyasada dolar zam olamayacağını düşündüren Mayıs ayından bu yana herhangi bir teklifi olmuştur Avrupa Merkez Bankası'nın haftalık dolar likidite sağlayan açık artırmada iki banka teklifi – ilk kez.” vardır Dolar için talep artmaya devam edebileceğini göstermektedir.

Bazı analistler, düşük getirili ABD Doları zaten taşımak tüccarlar için fon bir para birimi olma yolunda olduğunu, ancak bu hüsnükuruntu olduğunu düşünüyorum ettiler. HSBC raporu paradigma makro koşullar sürdürülebilir bir şekilde geliştirilmiştir sadece bir kez...Para birimi performans muhtemelen önümüzdeki birkaç ay için risk algısı gelgit bağlı olacak muhtemel risk-risk off’ bu sonuç, “zayıflaması destekler.” Kısacası, kadar küresel ekonomi (eğer ironik bir şekilde aşağı doğru önde olan biziz), Dolar muhtemelen güçlü kalacak olsa bile durgunluk ortaya çıkmıştır sağlam kanıtıdır.

İlginizi Çekebilir: