RMB Takdir Hızlandırır, ama Dolar Peg Yerde Kalır

Çin Yuan yeni bir yüksek dokundu, 6.80 USD/INR de vardır. Yuan hala peg resmi olarak Haziran ayında son birkaç hafta içinde gerçekleşen bu takdir en gevşetti – bu yana sadece %2 arttı verilen hala daha fazlasını yapmak için Çin üzerinde yoğun bir baskı kalır.

Japonya Merkez Bankası tarafından geçen hafta müdahale Yuan karşı ilgi çok büyük miktarda aktarmak. Aslında, pek çok analist sadece Yuan kendisi Dolarlık peg (Japonya harekete geçmek zorunda kaldı doğurduğu ve bu sebeple Yen varlıkların yanı sıra Çin alımları: ” döviz manipülasyonu karışmaya kendilerine bir avantaj sağlamak için bir yol olduğunu ‘Ülkelere bakın...’Çin, onların eylemleri etkilenen Japonya ve Japonya bizi etkiliyor çünkü olduğunu savundular. ” Yen müdahalesi de G20 yeniden Yuan dikkatini odaklama gücü, ve en azından bir sonraki zirvede bir tartışma adamak olabilir.

Hem yukarıdaki iki soundbites ABD hükümeti şu anda Yuan para birimi peg eylem düşünüyor çünkü önemli olan ABD Kongre üyeleri, kaynaklanan unutulmamalıdır. Politikacılar Çin diplomatik görüşmeler gerektirir ve yaptırımların eksik olan “Döviz Manipülatörü” araması için Hazine Bakanlığı'nın tekrarlanan arıza yoruluyorlar. Hazine döviz sonraki raporunda, 15 Ekim'de çıkacak kendini kurtarmak için bir fırsat olacak, ama rapor da yeterli gözardı Yuan ele almadan gecikmeli ya da serbest bırakılması bekleniyor.

Aslında, Hazine Bakanı Geithner, Kongre'ye geçen hafta ifade verdi, ve bir şey takdir hızını takdir çok yavaş ve ölçüde olmuştur çok sınırlı yapılan: “olması gereken en azından itiraf etti. Davranış değişikliği için yollar bulmalıyız.” Ancak, bu sadece keskin eleştirilere yanıt olarak gerçekleştirildi (Senatör Schumer ona, “giderek Çin inanan bu odada tek kişi sensin para birimini değiştirmek olmadığını görmek için geliyorum.”) – ve sonuçta eylem için zaman çizelgesi/bir plan anahat için başarısız oldu. Açık Hazine Bakanlığı sorunu ile ilgili doğru tek taraflı eylem lehine, Kongre müdahalesi olmadan devam eden bu Kur rejimini ABD ekonomisi için zararlı olduğunu (Başkan Obama) siyasiler arasında fikir birliği olmasına rağmen, Geithner yaptı. Şimdi, o zaman, politikacılar muhtemelen tehdidi ve hakaret saber koyulacak.

Bu maskaralık için Çin'in tepkisi tahmin edilebilir olmuştur. Çin dış baskılara boyun olmayacağını ve ceza “herhangi bir girişimi” telafi edici eylemler ile karşılanacak ticari temsilciler ima etti. Çin de Dolar peg dengesizlik ticaret katkıda bulunan değişkenler arasındaki ekonomi sorguladı, bu iddiaların “asılsız” olduğunu söyledi. Bu pozisyon aslında Yuan %20 Dolar karşısında 2005-2008 arasında takdir ederken, ABD/Çin ticaret açığı aslında genişledi kavramı ile desteklenmektedir.

Uygulamada, Çin kademeli Yuan takdir, ya da bir kaç sebep politikasına sadık olmayabilir. Ben tamamen BİZİM politikacılar yatıştırmak gerek, dinliyor, onlar gibi davranmak en azından ihtiyaçları olmadıklarını Çin politikacılar biliyorum öncelikle. Hazine bonolarının Çin ürünleri alım ve onun bağlı olduğu doğru. Ancak, tartışmalı istihdam ve sosyal istikrarı Teşvik, ve mümkünse bir ticaret Savaşı önlemek için istekli olan ihracatını, satın almak için BİZE sadece bağlıdır.

RMB ikinci olarak, uzun vadeli bir takdir aslında Çin'in en iyisi. Eğer iç tüketimi teşvik etmek ve daha fazla katma değer üretimi teşvik etmek istiyorsa, daha değerli bir para birimine ihtiyacı olacak. Giden M&A, özellikle doğal kaynak şirketlerinin, aynı zamanda Yuan daha fazla değer ise daha ekonomik olacaktır. Ayrıca, Çin küresel bir rezerv para birimi haline Yuan dönüş, herhangi bir ciddi emelleri varsa, şu anda yapmak için isteksiz olduğu daha derin ve daha likit sermaye piyasaları oluşturmak, kurumsal yabancı yatırımcıların Yuan için talep spur diye gerekecektir.

Son olarak, Çin bunu yapmak için mali açıdan kazançlı olduğundan, Yuan takdir etmeliyiz. Yukarıda bahsettiğim gibi, ABD ile ticaret fazlası verir onun için fiyatlar miktarı ile birlikte büyümek olarak son birkaç yılda arttı. Bu arada, ithalat ve ihracat ürünleri ve diğer doğal kaynaklar için ödenen fiyatlar için fiyatları Yuan açısından azalmıştır. Bu nedenle, Çin muhtemelen mevcut politikasını sokmaya devam edebilir ve RMB yavaş yavaş inç için devam etmesini sağlayacaktır bence.

İlginizi Çekebilir: