Hiçbir Şey hakkında enflasyon: Much Ado?

Para yükselip göre enflasyon farklılıkları ile düşen döviz kuru teorisi temel taşlarından biridir. Her şey eşit olduğunda, eğer enflasyon yılda %0, sonra Euro (veya Dolar değer kaybetmeye, olaya nasıl baktığınıza bağlı olarak) Doları karşısında %5 oranında yıllık bazda takdir beklerdik ve AB yıllık enflasyon ortalama %5'i ortalamalar BİZE. Bu kadar basit olsaydı...

ABD, Euro, enflasyon tanıtımı biraz (kümülatif bazda %5) Avro bölgesi enflasyon kaydetti bu yana aşağıda grafikten görebilirsiniz. Aynı dönem içinde, Euro ilk biraz ABD Doları ile parite aşağıdan $1,60 takdir, ve sonra geri 1.35 dolar civarında bugünkü seviyeye düştü. EUR/USD döviz kuru, daha sonra, tamamen satın alma gücü paritesi teorisi ile açıklanamayan (mevcut borç krizinden başka bir şey değilse) açık.


Yine de, eğer enflasyon, faiz oranları üzerinde ekonomik aşırı ısınma ya da aşırı hükümet harcamalarının bir sonucu olabilir ve ayılar gibi, önemsenmesi gereken bir şeydir. Bu kayda göre, enflasyon 2009 dıs sonra, ABD'de fiyatlar yine 2010 yılında yükselen ve enflasyon yılda %2 civarında bitirmesi bekleniyor.

Uzun vadede, ABD enflasyon ile ilgili, birkaç nedenden dolayı belirsizlik muazzam miktarda vardır. İlk kredi piyasalarına pompalanan 1 Trilyon dolardan fazla olan Fed'in parasal genişleme programı ile ilgilidir. Fed temelde varlık alımları durdurmuş olsa da, bu basılan para teknik olarak hala dolaşımda ve enflasyon şahinleri enflasyon saatli bir bomba temsil ettiğini düşünüyorum. Fed enflasyonist bir hale gelmeden önce, bu fonların geri çekileceğini, ayrıca, fonların çoğu aslında ticari bankaların rezervleri şeklinde yapılıyor güvercinler cevap verin. (Bu kavram aşağıda grafiği doğan dışarı aslında).


Enflasyonun ikinci potansiyel sürücüsü hızla artan ulusal borç var. ABD bütçe açıklarının uzun norm olmuştur, hayli yüksek son birkaç yıl içinde büyüdü ve en azından önümüzdeki on yıl için yüksek kalması beklenmektedir. Bunun ötesinde, yüzleri Trilyon 70 net borç muhtemelen düşmeden, onu artacağı anlamına gelir değişen hak yükümlülükler, $ ' a kadar. Umarım, ABD ekonomisinin ulusal borç geride bırakacak ve/veya yabancı Merkez Bankaları toplu olarak Hazine tahvillerini satın almaya devam edin. Alternatif (borç deflate) toptan para basma ve hiperenflasyon olur.

Alıcıların hiperenflasyon için henüz canlandırıcı değil yani 10 yıllık ve 30 yıllık Hazine tahvil getirisi gıpta edilecek düşük kalır. Buna ek olarak, altın rekor fiyatlara rağmen alıcı çekmeye devam ederken, yükselişine yakından yatırımcılar şu anda ekonomik iyileşme bahis yerine, enflasyona karşı bir hedge olarak kullanıyor demektir borsa, performansına bağlı olmuştur.

Kısacası, ABD'de enflasyon kesinlikle gerçek bir olasılık kalır. Bu noktada, ancak, dava için çok belirsiz kalır, ve döviz piyasası muhtemelen daha fazla bilgi için Doların içine fiyatlandırma önce bekleyin.

İlginizi Çekebilir: