Yorum: Carry trade sona erdi

Döviz yatırımcılarına tarafından kullanılan en popüler ticaret tekniklerden birini taşımak ticaret olarak bilinir. Taşımak ticaret hedefi çok farklı faiz oranları ile iki ülke bulmak için, ve bir para birimi satın alma ve para satarak kar. Kesinlikle güvenli ve biraz tahmin edilebilir, çünkü bu ticaret popüler. Alt mezhep borçlanma ile yüksek getirisi olan para bol sıfırlı para ve kredi veren, anlayışlı bir yatırımcı faiz oranı farkına eşit bir yayılma yakalamak, kendilerini para değerleri değiştirmeyin sürece. Bu amaçla, geçen yıl döviz pazar içinde konuşmak en faiz oranı farklılıkları etrafında odaklanmıştır.

Ancak, carry trade öne Japonya ve AB faiz oranlarını yükseltmek ve taşımak tüccarların kar erimeye başladı bu yana, son olarak gelecek. Eğer döviz yatırımcılarına faiz oranı farklılıkları daralma bu dönemde hayatta kalmak istiyorsak, daha yaratıcı olmak gerekir. Kısacası, faiz oranları üzerinde duruluyor durdurmak ve döviz temelleri, ekonomik göstergeler ve özellikle para için gerçek arz talep ilişkisi olarak odaklanarak başlamak gerekir anlamına gelir.

Birçok gelişmekte olan piyasaların para birimlerini her iki cephede de güçlü adaylar temsil eder. Brezilya, Meksika, Doğu Avrupa, Hindistan, Güneydoğu Asya, tüm paralarının değerleri küresel bir ekonomik patlama topuklar üzerinde hızlı beğeni tanık olduk. Bu ülkelerin çoğu, ekonomilerinin önemli yapısal değişikliklerin uygulanması ve siyasi istikrarın uzun süre görmeye başladı. Bu gelişmiş bir yatırım iklimi sonuçlandı ve yabancı şirketlerin portföy ve doğrudan yatırım yoluyla yararlanmak için hızlı olmuştur. Bu da, verimlilik ve ihracat artışları tahrik, sadece yatırım için daha istekli yabancıların yaptığı ekonomik büyüme sonucu vardır. Bu ülkelerin her birinin kendi para kaynaklarını oldukça küçük olduğundan, yeterli paralarının değeri önemli takdir sürücü için yabancı sermaye girişlerinin küçük bir artış var.

İlginizi Çekebilir: