Dolar Ya bir Yol Taşımak Ticaret Bağlı

Son iki mesaj benim çizdiğim gibi, Dolar Fed son olarak, faiz oranlarını yükseltir eğer hızlı bir takdir tanık olabilir. Enflasyon tarafında Başkanı Bernanke'nin sık olmaya göz önüne alındığında, ancak, Fed aslında tetiği çekmeden önce (en erken) ay olabilir. Dolar bir dönüm noktasında olduğunu faiz oranı farklılıkları rehberliğinde döviz pazar, faiz artırımı zamanlaması hakkında ve yatırımcıların belirsizlik, adil olan demek.

Şu anda (Fed bu hafta teyit gibi) faiz oranı artışı için durum gerçekten daha Şahin konuşuyor olmak...pazarları ise yakında zamlarının ipuçları arıyorsan onlar hayal kırıklığı olabilir bence başlarlardı önce sürekli daha çok, daha iyi numaraları görmek için, bir veya iki ay için değil sadece ihtiyacınız olacak bir stratejist, “dedi zayıf kalır. Veri tanık geçen hafta mucize işler raporu geliştirmek için devam ederken henüz ekonomiyi durgunluktan çıkıldığı inandırıcı ve net bir biçimde ortaya konmuş değil. Fed oyunculuk dikkate bile nüks ekonomiye gönderebilir çok koşullu olasılık vardır. Önceki mesajda dediğim gibi, ben şahsen bir sonraki yaza kadar zam beklemiyorum.

Yine de, piyasalar olasılığı uyarısı var. Ve algı gerçekliktir, oran zamları herhangi bir koku Dolar yükselen göndermek yeterli; Euro karşısında etkileyici bir %5, son birkaç hafta içinde ciddi bir artış gösterdi. Yatırımcılar bu kadar erken mümkün oranında zam karşı kendilerini korumak için hareket eden Doları yükselmesine esas olan vakfın tehlikeli durum gösterir.

Burada bahsettiğim şey bu yatırımcıların Dolar rekor düşük fiyatla ödünç, ve daha riskli para birimleri ve varlık gelirleri yatırım Dolar taşımak ticaret olduğunu. Para birimi ve varlık fiyatlarındaki değer kazanması (çoğu durumda sadece birkaç puanlık, riskini dengelemek için pek yeterli) takip ettikleri faiz oranı farkları, daha ziyade büyük beden verir bu kadar değildi. Diğer bir deyişle, süre S&P yalak etkileyici 50% oranında (de yapmış ABD. dışında, Borsalar öngörülen kadar akıllı bir yatırımcı için yakışıklı bir dönüş sağlayan) zirvesine yükseldi Para birimi takdir etmen, ve bazı durumlarda yüzde 100 civarında kazanç bahsediyorsun.

Uçuculuk taşımak ticaret düşmanıdır ve dalgalanmaların yavaş yavaş sürünen olduğunu hepimiz biliyoruz. Yunanistan'ın borç değerinin düşürülmesine ilk, Dubai borç krizi oldu, sonra geldi. Faiz artırımı konuşuluyor, yatırımcılar gergin hale geldiğini hiç de şaşırtıcı değil. “Ekim gibi yakın bir tarihte düz olan so-denilen 25-delta risk-dönüş oranı, 2008 Kasım ayında rekor 2.595 yüzde bir puan isabet beri dolar aramalar için böyle yüksek bağıl talep gelmedi... Bloomberg Haber.[ve] JPMorgan Chase & Co.’nun G7 Oynaklık Endeksi 14.43 geçen ay düşük seviyesinden 12.32 bu yıl Eylül ayında yükseldi.”


Geniş sistemik risk ve Fed muhtemelen bir süre düşük zam olmayacak ne Dubai ne de Yunanistan bu bölüm sinyalleri uzlaşma kalır. Yine de, yatırımcılar bu cephelerin biri, bir araştırmacının dediği gibi maviden tamamen umulmadık bir “cıvata”, yoksa sürpriz olasılığına Dolar, 2008 yılında Lehman'ın çöküşü sonrasında yaşananlar yüzünden kendilerini brace gerekir. Son birkaç hafta içinde Doların ani dönüş kanıtladığı gibi, belirsizlik bu tür başlamasına kendini. Bazı yatırımcılar gergin ve carry trade pozisyonlarını rahatlamaya başlar; ya da başlar, nasıl baktığına bağlı)müzik durur sonra Dolar kısa kalmış olsun diye, diğer yatırımcılar da var doğru hareket etmeye başlar.

Bu anlamda, Dolar analiz etmek için en iyi paradigma bir yandan devam ticaretinin sona ermesi, diğer taraftan faiz artırımı ihtimaline karşı ağırlığını koydu. “Dolar euro karşısında $1.55 Mart ayında dolar 1.49 geçen hafta değer kaybetmesine, dolar 1.62 için Haziran ayına kadar, yatırımcılar faiz oranı farklılıkları hakkında başlı açık kalacaktır ağır bahis olan JPMorgan,” göre. Doların bir risk bakıldığında-bu isteksizlik/ticaret açısından taşıması biraz farklı tahminler var: “eğer euro $1.40 için bu ay sonuna kadar belki biraz daha fazla sorun olmadan bunu yaparsa sürpriz olmaz.”

Kısacası, döviz, asla ekonomik geleceği tahmin edebilmek için yeterli. Bunun yerine, bu tahminler döviz fiyatları piyasalarda tarafından syncretized nasıl olacağını tahmin etmek gerekir. Bu durumda, mutlaka Fed düşük zammı ne zaman doğru tahmin etmek mümkün olmamak gerekir; bunun yerine tek ve belirli bir para tutan hakkında daha fazla veya daha az güvende hissederler olsun diğer yatırımcılar bu olasılığı nasıl gördükleri ile ilgili.

İlginizi Çekebilir: