ECB 2011 yılına Kadar Düşük Tutmak için

(“ECB”), Avrupa Merkez Bankası'nın bir sonraki oran belirleme toplantısı hızla 3 Ağustos yaklaşıyor, ve analistler, AB para politikası yönünde görüş sunmak artırıyor. Ağustos toplantısı aynı sonucu verecek son toplantısında, 2 Temmuz günü, ECB %1 geçerli rekor seviyede düşük seviyede düşük tutmak için oy kullandı ve tüm göstergeler vardır.

Geç bir başlangıç olmasına rağmen, ECB ustalıkla enflasyon ve büyüme arasındaki para politikasında bir denge etkilemiş. Oranları hala çok yüksek olduğunu ısrar özellikle ABD ve İNGİLTERE ile karşılaştırıldığında ülkeler için, Avrupa Merkez Bankası bu şekilde de daha düşük fiyatlar için bazı kapsama sahiptir, gerekirse söyleyerek karşı koyabilir. Bir analist, “eğer deflasyonist bir sarmal yerleşmiş olup, diğer büyük küresel ekonomilerinin çoğunun aksine, en azından Avrupa Merkez Bankası hala faiz oranı aracı biraz geri bıraktı.” diyor.

Avrupa Merkez Bankası ana politika oranını %75 baz puan daha düşük olan gecelik borçlanma oranını, eleştirmenler başvurabilirsiniz. “Krizden önce, ECB etkileri oranı yakın gecelik faiz oranları tutmak amacı. Sabit faizli finansman sınırsız taşındı beri, Merkez Bankası gecelik oranı politika oranında daha düşük sürüklenme izin vermek için içerik olmuştur.” Son zamanlarda bankalar ve diğer mali kurumlar için 442 milyar avro rekor ödünç bu refinansman oranı vardır.

ECB, “krizin başından bu yana çıkışta bir gözü vardı ederken,” yine de zam oranları için acelesi olmak ne gece ne de rafine oranı ile görünür. Jean-dedi ki, “şu anki fiyatları uygun olan Claude Trichet kendini.” Düşük politika sıkılır önce daha da düşebilir bile olma ihtimalini ekarte etmek için reddetti bile.

Ekonomistler Bloomberg anketine göre, bu yıl 2010 yılının dördüncü çeyreğinde belli olur – olmaz. Sonuçta, enflasyon-.1% rekor düşük dokundu. Avro bölgesi ekonomisinin rekor 4.5% son dörtte bir oranında küçüldü. Özel sektör kredi büyümesi %1.8 lik rekor düşük seviyeye düştü. Zam için pek uygun bir ortam. Önleyici zam yaptıkları için kavga eden ECB yönetim kurulunda en az bir vokal enflasyon Şahin, ama şimdi en azından susturmuş oldu. “Londra'da Barclays ekonomistleri, Avrupa politika yapıcılar geç 2011 yılına kadar oranlarını yükselterek başlamak olmayacağını tahmin etmek zorunda.”

Döviz piyasaları, bu arada, Avro bölgesi büyüme, enflasyon, düşük faiz oranları ile ilgili değil, bütün bu tartışmaya kayıtsız, endişeli olmak değil, siyasi belirsizlikler ve ticaret açıkları söz görünür. Euro, Dolar karşısında yukarı doğru yükselişi, Mart ayında başladı kaldığı yerden devam ediyor, ve Fed para politikasını sıkılaştırmak için başlayana kadar yavaş değil.

İlginizi Çekebilir: