BİZE Fiyatlar Mayıs ayında Creep enflasyon Güncelleme:

Enflasyon BİZİ üzerine tartışmalar akademik çevrelerde ücretli, ekonomistler arasında, ve finansal piyasalarda olmaya devam ediyor. Hayır hala enflasyonu bir noktada parlaması, Fed'in kolay para politikası ve hükümetin rekor bütçe açıkları sonucunda olasılığını için net bir görüş birliği yoktur. Böyle bir tartışma hala teori meselesidir bu kriz daha önce hiç görülmemiş bir doğa anlamına gelirken, o ağırlığında her iki taraf da durdu, şiddetle sık değil.

Fiyatları aşağı itmek eğilimindedir kuşkusuz, kısa vadede enflasyon riski hala ekonomik kriz tarafından tuzağa düşürmüşlerdir dünyanın çok düşüktür: “mal ve hizmet talebi zayıf. Yüksek işsizlik ortamında, işçilerin ücret artışları talep etmesi mümkün değildir.” Hala (TÜFE) Tüketici Fiyat Endeksi zaten ilerliyor. Gıda ve enerji fiyatlarını dışlayan Fed “çekirdek” ölçü, %1.8 bir yıl önce yükseldi. Eğer emtia fiyatları yükselmeye devam ederse, toplam TÜFE yakında olumlu olabilir. (Şu anda standı ile 1,3%duruyor).

Akademisyenler ve ekonomistler arasında tartışma Fed göre çerçeveli ediliyor; özellikle, daha da önemlisi, zamanı geldiğinde parasal genişleme politikasını dinlenmek için hareket eder mi? “Eğer zamanından önce para arzını azaltmak için hareket ederek, Fed'in kurtarma sıkar. Eğer çok uzun süre bekler ise, enflasyonda bir sıçrama katkıda bulunabileceğini. Eski Fed Ekonomisti zamanlaması mükemmel olmak zorunda olacak,” diyor.

Morgan Stanley Baş Ekonomisti ve Goldman Sachs'ın mevkidaşı onun arasında devam eden kan davasını kanıtladığı bu soruyu bölücü kalır. MS Fed çok düşük bırakın olduğuna işaret eder. Ama asıl soru, onları kullanmaya cesaret nasıl destekçilerine göre, “Fed kesinlikle araçlara sahiptir. Ben aşağı enflasyon yavaş sıkın için istekli olacak cehennemde bir ihtimal olduğunu sanmıyorum.” GS kamp sayaçları: “Fed faiz oranlarını yükselterek ve bilançoların gevşemeden kombinasyonu ile enflasyon baskılarını kontrol etmek mümkün olacak.”

Para arzı zar zor büyüyen, Fed SO programına rağmen dikkate alındığında bu konuşma tüm vakitsiz geldi: “tasarruf ve çek hesapları içeren M2, ölçer, 4.7 kez Bankası para kaynağı, 9.3 kez bir yıl önce aşağı.”

“Fed mali sisteme enjekte olan 2.1 trilyon dolar, yarısından fazlası, ya da başına 51 sent dolar, Merkez Bankası rezervleri rekor seviyede şeklinde finansal kurumlar tarafından ilan ediliyor.” Diğer bir deyişle, Fed'in nakit çoğu aslında tüketiciler için kendi yolunu bulmak.


Tedbiri elden bırakmamak, ancak mali piyasalar aynı derecede kararsız. Eğrisinin uzun ucunda Hazine verimleri bu çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir ama son aylarda artış var. Daha spesifik olarak, “yayılması olgunluk İPUÇLARI verir nominal 10 yıllık Hazine verimleri ve karşılaştırılabilir olmuştur-yaklaşık 0.25% yılın başında 1.65% şu anda 28'e, gelecek 10 yılda beklenen TÜFE enflasyon oranı %1.4 bir artış gösterdi.” Yatırımcılar, enflasyon şahinlerin kıyamet karamsarlığı paylaşmıyor olsa da, yine de giderek büyüyen bir endişe olduğunu buna dayanarak, bu çok açık.

İlginizi Çekebilir: