Yuan Beklentilerini Aşağı Yönde Revize

Geçen ay, beklenti ((RMB) Çin Yuan olmalı, doğru inşa edildi), tek soru ne zaman, nasıl ve ne ölçüde olduğunu “belirten güvenle nasıl rapor ettim.” Henüz sadece tahmin vazgeçmesi için hazır değilim, biraz sinirli olabilir.

Bir yandan, RMB maddi durum her zamankinden daha güçlü. Büyük ekonomiler arasında, Çin ekonomisi, dünyanın en güçlü, en diğer ekonomileri “bile kırmak için şanslı iken 2009 yılında% yakın bir GSYH overclock.” Bu arada, RMB vidanın birincil amacı olan destekleme ihracat sektörü ile bir kez daha sağlamdır, neredeyse 2009 ve 2008 ilk yarısında talebin düştüğünü atlattıktan sonra. Aslında, ihracat %30 Ocak içinde büyüdü, bir yıl boyunca yıllık bazda. Küresel ihracatın Çin'in payı etkileyici bir 9 %7'sini 2006'da kalmış. Ekonomik açıdan, daha sonra, yapay olarak ucuz bir para için dava artık yapmak çok kolay.


Aynı zamanda, RMB peg baloncuk özelliği ve diğer varlık piyasalarında katkıda bulunmaktadır. Çin Merkez Bankası ciddi bir faiz oranı farkına verim-aç yatırımcıların kontrolsüz sermaye girişlerinin teşvik edeceği gibi, Fed'in para politikası ayna almaya zorlanmıştır çünkü. Hala 0% yakın faiz oranları işleyebilir ABD olurken, Çin ekonomisinin net değil. Böylece, tüketici fiyatları yavaş yavaş sürünen ve emlak fiyatları yükseliyor. Çin hem tüketici fiyatları ve varlık fiyat enflasyonu kontrol altında tutmak için en etkili (ve belki de tek) yolu, hangi sırayla, RMB bir artış gerektirecek faiz oranları, zam var.

Ayrıca peg korumak için giderek daha pahalı hale geliyor kavramdır. Sonuçta RMB daha fazla takdir verir eğer daha az değer olacak ekler Çin'in forex rezervleri zaten toplam 2.4 Trilyon dolar ve her bir Dolar. Buna ek olarak, Çin'in ekonomik politika maruz kalma konusunda ABD'nin mali sorunları için üzülmek için, o, “Çin etkili ABD borç tarafından kaçırıldı işaret ile devam ediyor.” Bu noktada daha iyi bir seçenek değil; diğer varlıklar içine rezervlerini çeşitlendirme girişiminde felaket olduğunu kanıtladı elbette, şüphesiz farkındadırlar. Bu sorunların her ikisi de, tabii ki, çözüm basit, ya da en azından takdir yukarı doğru yoluna devam etmek için Yuan piyasa güçlerine dayalı dalgalanmaya izin vermek olacaktır.

Yeniden gözden Çin üzerinde siyasi baskı, bu arada, geçen ay daha da güçlüdür. Ve bizim mal ve mallarını yapay fiyat sönük fiyatı yapay olarak şişirilmiş olduğundan emin olmak için maç nasıl adıyla Çin yürütmesini olmasa da, Başkan Obama RMB üzerinde baskı gerektiği konusunda giderek kör oldu: “uluslararası adres için var olan sorunlardan Biri de döviz kurları olduğunu.” Hazine Bakanlığı nihayet Kongre, ticaret cezai yaptırım uygulanması için izin verecek bir sonraki raporunda “döviz manipülatörü” olarak Çin etiket olabilir buna ek olarak, söylentiler var.

Şimdi Çin'in ihracat çoğunluğu oluşturan gelişmekte olan ülkeler, aynı zamanda statüko ile giderek daha mutsuz. Dolar için peg birçok gelişmekte olan piyasa para birimleri hızla 2009 yılında, Yuan karşısında değer neden oldu, ve Çin ile ticaret dengesizlikleri çok hızla kötüleşen, “Hindistan, Brezilya, Endonezya ve Meksika'ya ihracat %30 %50 oranında son aylarda büyüyen olmadığının kanıtıdır.” Bir analistin belirttiği gibi, ancak, bu gelişme Olası tepki Çin ile yakın askeri ilişkileri var “ABD'DE iş kayıpları bir şey, ama Pakistan'da iş kayıpları üretmek için başka bir şey,’ büyük olabilir.”

Diğer taraftan, ancak, Yuan takdir izin vermek için Çin'in büyük isteksizlik var. Bunun bir kısmı yüz ilgilidir; ABD ve diğer ülkelerin bu cephede bir dizi üzerinde baskı kurmakla birlikte, Çinli liderler, zayıf görünmek istemiyor, bu süreç içinde siyasi puan kazanmak olabilir düşünürse, kendi çıkarlarına aykırı hareket edebilir. Bir analist, “Çin özellikle de iki ülkenin anlaşmazlıkları bir dizi, Tayvan ABD'NİN silah satışı dahil olduğunda ABD baskısına yuan önemli tavizler vermek mümkün değildir.” dedi. Doğmakta olan ekonomik iyileşme vidaları gevşetti olmak için yeterince topraklı değil, daha da önemlisi, liderlik sinirli. En diğer ekonomilerde %9 büyüme kutlama sebebi, Çin'de olsa da, kırılganlık delil olarak tefsir ediliyor.

O var. Diğer bir tarafta akıl ve siyaset. Siyaset her zaman sonunda kazanır ne yazık ki, öyle görünüyor. Çin sonuçta kararları: “döviz kuruna Gelince, Çin'in ana dikkate ekonomisi Çin'in kendi istikrarlı bir ekonomik büyüme ve Yapısal Uyum olduğunu RMB yakında doğacak olan Hazine Bakanı Geithner son iddialar rağmen, yatırımcılar biliyor. Dış basınç sadece ikincil bir husustur.” Kısacası, RMB şimdi 2010 yılında sadece %2 takdir tahmini, döviz vadeli işlem göre %3,5 oranında geçen aya göre olur.


İlginizi Çekebilir: