Kaybetmek Durum Kaybetmek Fed-

İfade "Goldilocks ekonomi," aynı anda ekonomik büyüme ve fiyat istikrarı peşinde Fed yıllık amaç karakterize etmek için kullanılan hatırlıyor musun? Stagflasyon, 1970'li yıllarda enflasyon düşük büyüme ile çakıştı nerede ABD ekonomik tarihinin benzersiz bir dönemi tanımlamak için icat" bir dönem "nasıl olur. Şimdi, bu iki senaryo Goldilocks ekonomisi stagflasyon yol verir gibi yan yana getiriliyor. Fed fiyatlarındaki artış ise hisse senedi ve ev fiyatları lavabo gibi ince hizaya, çalışıyor; bir dizin fiyatlar %7 yıldan yıla arttığı belirtiliyor. Daha sık atıf Endeksi, TÜFE, %4,3 okur. Bu rakamlar hem mevcut faiz oranlarını geçemez.

Ne, daha sonra, eylem Fed düzgün ders, Dolar boğalar açısından özellikle? Eğer onları daha düşük fiyatlar veya contindfues tutar, ekonominin durgunluk önlemek olabilir ama muhtemelen fiyatlar tırmanmaya devam ediyor, Doların değerini aşındırır olur. Diğer yandan, düşük enflasyon karşı azaltmak için gezmiş ise, bir durgunluk kaçınılmaz olacak, ve Dolar yurtdışı çekti başkenti olma sürükleyin hissediyorum. New York Times raporları:

“Şubat ayında daha önce yorulmaz ABD tüketici sonunda havlu attı, kötüleşen işgücü piyasası koşulları bir arada dayak yemiş, yiyecek ve enerji ve çöken ev fiyatları fiyatları kabaran o tarihte ay olarak aşağı gidebilir”

İlginizi Çekebilir: