Yok Japonyanın “Üç Felaket” Dolar mı Tehdit etti?

Analistler, yıkım(d) döviz pazar için Japonya doğal afetlerin etkilerini incelemeyi meşgul olmuştur, odak doğal olarak Yen yönelik olmuştur. Cinsinden (yani Dolar) yabancı varlıklar tasfiye hakkında tüm söylentiler göz önüne alındığında, Doların üzerindeki olası etkilerini inceleyelim. Özetle, ABD Hazine tahvil Japonya'nın holdings geniş ve kısmi boşaltma dünyanın fiili rezerv para birimi için ciddi etkileri olabilir.

Geçen yazımda da açıkladığım gibi, yeni (Dolar karşısında) rekor deprem/tsunami/nükleer kriz sonrasında Japon sigorta şirketleri ve diğer finansal kuruluşların yeniden kurulması için ödemek için yabancı varlıkları kendi ülkesine iade başlayacağını söylentiler nedeniyle yükseldi. (Kayıt için, bu henüz yer almak olduğunu bir kez daha işaret eder, ve herhangi bir geri dönüş muhtemelen yaklaşan mali yıl sonuna ilgilidir. Böylece, Yen spekülasyon/kısa squeeze tahrikli ediliyor. Dönem.)

Nitekim, Goldman Sachs yeniden çaba muhtemelen maliyeti 200 Milyar dolar civarında olacağını tahmin ediyor. Bu önemli bir bölümünü hiç şüphesiz sigorta ödeme tarafından karşılanacak. Sigorta şirketleri iddialarını tabi olun, bilinmeyen olacaktır. Japon sigorta şirketleri yeterli nakit rezervlerine sahip olduğunu belirtti ancak, düşünün. Birincil sigorta şirketleri temelde hükümete zinciri, belki de sonuna kadar bu iddialar geçebilir demek ki belki de sigortacılar için (aslında sigorta) dünyanın en katı deprem sigorta Programı, ne ek olarak, Japonya var.

Japonya Merkez Bankası satmak Milyar 900 Hazine holdings bazı $onun olup olmadığını gelince, bu da olası görünüyor. Öncelikle, Japonya Merkez Bankası Doları olan herhangi bir varlık satışı ile tutarlı olmaz Yen üzerinde yukarı yönlü bir baskı yumuşatmak için elinden geleni yapıyor. İkincisi, Mali Kez daha (Dolar) amortisman para para kaybeder çünkü ABD Hazine tahvil satmak için özellikle Olası olacaklarını iddia etti. Ayrıca, şu anda yapılması için para satılan herhangi bir varlık muhtemelen bilanço dengesi geri yüklemek için daha sonra geri satın alınması gerekir.

Bu konu üzerinde olduğum sürece, Hazine senetleri yurtdışı holdings belgelenmiş son Hazine bir rapora dikkat çekmek istiyorum. Büyük sürpriz holdings Trilyon 1.18 $iyi olduğu anlamına gelir (Milyar 892$), ABD için en önemli alacaklı olarak yerleşmiş yukarı doğru revize edilen Çin, oldu. Ancak, bu İngiltere'nin işletmelerin bankada 50'lik bir düşüş, belki de İngiliz borcu BİZE borcu bir değişiklik neden telafi etti.

Geçmişte yazdığım gibi, olası görünüyor – Çin önemli bir şekilde Hazine büyüklüğünü pare harekete geçirecek siyasi, ekonomik ve mali nedenlerden dolayı. Sadece, birikir Yuan-Dolar peg çünkü zorunlu olduğu döviz rezervlerine yatırım için başka bir seçenek vardır. Diğer doomsdays Ortadoğu'da kriz “petro-Dolar” olgusu, bu sayede petrol ihracatçıları neredeyse sadece Dolar faturaları yerleşmek sonuna ve Hazineleri satın almak için gelirleri kullanacağı iddia var. Orta Doğu'da ABD'nin etkisi gerçekten daha fazla devam eden siyasi krizin sonucu olarak azalmakta olsa da, bunun için ABD Doları petrol hareketleri, yerleşme gibi kaçınılmaz ticaret fazlaları kadar bağlı olan Petrodolar fenomeni için zorla bir değişiklik olacağını sanmıyorum.

Kesinlikle Fed QE2 sonra sona erecek ne olur bu yıl ve Trreasury Menkul Kıymetler satın vermiyor hakkında bazı endişeler var. (PİMCO ve Vanguard) iki önemli yatırım şirketleri bu tahvil fiyatları düşecek ve borç faiz oranlarının hızla yükselmesine neden olacağı uyarısında bulundu. Bu kesinlikle mümkün ise, Bonolar için talep mevcut risk sürece güçlü kalacaktır riskten iklim yerinde kalır. Buna ek olarak, ABD Hazine yakın zamanda temerrüde düşme tehlikesi olmadığı göz önüne alındığında, verimleri tahvilleri kendileri için enflasyon ve faiz oranları arz fazlası/talep beklentileri yansıtmaktadır. Son olarak, Fed mortgage destekli Menkul Kıymetler satın 2010 yılında durduğunda, mortgage oranları düştü, beklentilerin aksine.

Kısacası, Dolar spekülatörler, kısa pozisyonlarını kapak olarak, ancak herhangi bir temel nedenlerden dolayı Yen karşısında düşmeye devam edebilir. Toplu olarak, krizleri hiç bitmeyen bir dize Doların çökmesine neden olmayacaktır. Eğer bir şey, BİZİ ve tekrar küresel rezerv para birimi olarak Doların durumunu beyan bazı riskten sermaye getirmek bile olabilir.

İlginizi Çekebilir: