Won Zoka Akut Dolar Sıkıntısı bir Sonucu olarak Devam ediyor

Kore wonu kredi krizinden en fazla kaybedenler arasında yer alıyor, tabii ki İzlanda hariç. Para birimi Dolar karşısında %40 geçen yıl düşmüş, geçen hafta %10'luk bir artış için ayarlama bile var. Güney Kore Maliye Bakanı Yoon Jeung-hyun para spekülatörleri suçluyor, hükümetin döviz kuru aşırı bir yöne doğru eğildiğinde ya da spekülatif güçler var, boşta oturup olmaz “sözü verdi.”

Muhtemelen tespit spekülatörlerin bu kadar geniş bir akıntıya karşı para birimini savunmak için umut olamaz belki anlayış, Kore Merkez Bankası ancak döviz pazar içinde müdahale vazgeçmiş. “Güney Kore Savunma müdahale uzak kayma için bir katalizör. Ağustos ayından Kasım ayına kadar kazandı kayıpları kök yabancı rezervlerinin yüzde 22 geçirdikten sonra, Yoon...Şub söyledi. Zayıflık ihracat büyüme için bir motor olabilir 25. ”

Onlar gibi, kasvetli), Güney Kore'nin ekonomik temelleri muhtemelen Olmayacak gibi ani bir düşüş desteği olmadığından bu görüşe bazı olasılık var. Aslında bazı Güney Koreli ihracatçılar zayıf para birimi yararlanmış, örneğin Hyundai ve Samsung artan gelir ve pazar payını artırmak gibi şirketler var. Yine de, küresel durgunluğun yabancı tüketici harcamaları kısmak için, “2008'de ciddi bir şekilde yara sanayi üretimi son üç aydır ihracatımız çift haneli Bir düşüş, [ve] tesis yatırım %16'lık bir dalma önceki çeyreğe Kore GSYİH %5.6 daralma eşit derecede önemli bir faktör olduğunu sonuç ile iten vardır.”

Sonuçta Kazanmış düşüş Dolar eksiğimiz tarafından tahrik ediliyor. Kore kamu ve özel borç nispeten büyük bir kısmı döviz cinsinden olur. Kredi krizi ve banka kredilerinde sonucu düşüş tarafından teşvik likidite çöküşü çok zor Güney Kore borçlulara borçlarını ödemek için gerekli Dolar temin etmek için yaptı, Kore içinde Dolar arz ve talebi büyük bir dengesizliğe yol var. Bu borç 150 Milyar dolar yakın gelecekte nedeniyle gelecek daha fazla alarm bile. Bir yıl içinde olgunlaşan dış borç, döviz rezervlerinde ile %77 düzeyindedir, Kore yükümlülüklerini kapsayabilir anlamı “hükümet vurguluyor. Ancak, yatırımcılar değer veren başka bir Asya milleti döviz rezervleri kısa vadeli dış kalan vade bazında borç (kısa) gibi yüksek bir orana sahiptir.”

Güney Kore, ABD Doları karşılığında bunu 30 Milyar Won $ ' a kadar sağlayan ABD ile takas anlaşması uzatıldı. Yatırımcılar bu haber ay içinde büyük farkla takdir Kazandı neden olarak Dolar sıkıntısı hafifletilmesi, doğru bir adımı temsil ettiğini açıkça umutlu. Koreli firmaların yüksek kalması için borçlanma maliyetleri ve oran onlara karşı eğik kalır. ABD mali sistemi stabilize ve/veya Kore (artan Yabancı Yatırımlar sonucunda) cari fazla vermesi mümkün değilse, likidite sorunu kalır.

İlginizi Çekebilir: