Carry Trade Brezilya Gerçek Gökyüzüne Gönderir

Son birkaç ay içinde meydana olan gelişmekte olan piyasalarda ralli Brezilyalı yatırımlar özellikle tür, yanı para birimi “altı en 2 Mart arasında, en büyük gelişim-Latin Amerika para ticareti bu yana yüzde 26 yükseldi Gerçek olarak vardır. Mayıs ayında, gerçek 2003 Nisan ayından bu yana yüzde 11,2, en güçlü ilerleme kaydetmiştir.” Para zaten yüksek bir ay yedi dokundu, Lehman brothers'ın çöküşünün küresel finans piyasalarında şok dalgası göndermeden önce son görüldüğü bir düzeye dönüş vardır.

Şimdi bu ikisini aynı anda güçlendirilmesi olan bağları,/Gerçek ve Brezilya hisse senetleri arasındaki ilişki dolaşım güçlü bir miktardır. Buna göre, yabancı (kurumsal) yatırımcılar geri Brezilya milyar 7.7 yabancı para dolardan Fazla bir yıl içinde 12 Mayıs'a Brezilya borsa girmiştir bıraktılar: “kadar hızlı neredeyse.” içine acele Çarşamba günü özellikle şaşırtıcı olarak BİZİ Brezilya'ya gelen para doğrudan Vardiyası: “Merkez Bankası verileri 15 Mayıs'a 2.06 milyar $bu ay toplamı Brezilya ABD doları net sermaye girişi gösterdi.” [Verilen bu veriler, bundan iki hafta eski, ama trend değişmeden kalır.

Doğal olarak, olumlu ekonomik gelişmeler ve emtia bir canlanma için Gerçek artışın temel nedeni olarak işaret eden (savunucuları onları arardım) analistler vardır. Benim görüşüme göre, bu açıklama çok saçma, Brezilya ekonomisinin 2009 küçülme oranı, diğer tüm ekonomi ile birlikte tahmin ediniz.

Gerçek performansı için “gerçek” nedeni ülkenin nispeten yüksek faiz oranları. Merkez Bankası 350 baz puan, bu yıl faiz oranlarını, 10.25% için gösterge selic oranı getirmiştir. En diğer ekonomilerde unfathomably yüksek düşünülebilir oysa perspektif şeyler koymak için, bu oran Brezilya için rekor sayılır. Fiyatlar daha fazla yıl boyunca düşecek vadeli piyasalar belirtmek, hangi ölçüde iyi Brezilya ekonomisi ikinci yarısında nasıl bir performans gösterdiğini bağlıdır. [3-4 oranında dördüncü çeyreğinde büyümeye tahmin edilir. Yine de, %9 pay bile hala Brezilya ve dünyanın geri kalanı arasında yüce bir diferansiyel koruyacak.

Brezilya Merkez Bankası de 2008 seviyelerinin altında olmasına rağmen sürekli yükselen para birimi ile memnuniyetsizlik onun iletti vardır. Spot piyasada her gün geçen ay Dolara satın aldı ve yabancı sermaye girişlerinin döviz bir vergi, hem boşuna düşünüyor olması ile ünlüdür. “Dolar bu akış Brezilya'ya gitmeye devam etmesini bekliyoruz, ekonominin büyümesini bekliyoruz. Gerçek kazanıyor,” özetler bir analist görmek olacak o kadar, para açısından muhtemel senaryo var.

Bu noktada, yabancı yatırımcıların örtülü iyimserlik dent sadece Lehman iflas benzer büyüklükteki küresel mali piyasalarda bir şok - bir gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: