Kuvvet Yen İle

Sadece taşımak ticaret gibi geri yakınken ve tüm işaretler Yen değer kaybetmeye işaret, hiçbir sürpriz gelişmeler bir dizi geldi dışarı, tekrar Yen olurdu. Maliye, ekonomi ve siyaset kapsayan bir döviz Trifecta – bu gelişmeler hızla piyasaları ile taşındı, daha önce sadece karamsarlık olduğu Yen için iyimserlik yaratıyor. Bu bump geçici ispat edecektir, ve tersine hızla sızmak olabilir tabii, mümkündür.

En büyük haber, büyük bir farkla, Japon ekonomisinin büyüme dönmüştü bir rapor vardı. Japonya %3.6 bir yıllık oranında 2009, keskin bir dönüş ikinci çeyreğinde (kendisini Yukarı -14% revize edildi) bir önceki çeyrekte %11.7 daralmaya başladı bu ölçek diğer ülkelerden gelen hikayeler tenor ve benzeri, veri gösterdi.

Ani deniz değişikliği ile ilgili hükümet harcamaları ve ihracat artışı bir arada getirdi. Enerji satış tasarruflu otomobiller ve ev aletleri, düşük gaz fiyatları ve hisse senedi fiyatlarında bir toparlanma ile birleştiğinde, yardım için “yeni vergi indirimleri ve teşvikler tüketici harcamaları teşvik. Başbakan Taro Aso uyarıcı para 25 trilyon yen milyar 263 (dolar) REHİNLİ nakit sadaka planı ve ülkenin kamu okullarında sağlama deprem gibi programlar daha fazla kamu harcamaları, ekonomiyi canlandırmak için dahil.” İthalat düştü, ticaret fazlası genişlemeye neden olurken, bu arada ihracatın sağlıklı 6.3 oranında bir önceki çeyreğe büyüdü.

Ekonomik iyileşme duyuru gibi Japonya'nın sermaye hesabı sürpriz haftalık fazla içine salladı sermaye akışlarında kayda değer bir geri dönüş, eşlik etti: “Ağustos ile sona eren hafta boyunca sattılar daha Yabancı yatırımcılar 292.9 milyar yen 3.1 milyar ($) daha fazla Japon hisse satın aldı. 8 ve yerli yatırımcılar, yurtdışında tahvil ve notlar 125 milyar yen net alıcı vardı.” Bu arada, spekülasyon Japon yatırımcılar ABD Hazine yatırımlarını aldıkları kupon ve itfa ödemeleri bazı ödenebilmesi için hareket edecek artıyor.

(Haftalık veri içine çok fazla okumak değil önemli ekonomik toparlanmanın için görünüşte ilgisiz olsa da, bu Japon yatırımcılar yurtiçi ekonomik umutları konusunda daha iyimser büyüyor ve evde daha fazla yatırım için hareket eden bir işaret olabilir. Böyle bir değişim aslında eğer kurtarma (sermaye) yatırım rolü, ihracat ve kamu harcamaları göreli artırmak için devam etmek gerekli olabilir fazlalaştı. İronik bir şekilde, bunun yerine aşırı karamsarlık belirtisi olabilir, ABD/küresel büyüme beklentileri, bu durumda risk iştahı ve carry trade kombine bir düzeltme için bağlı olduğu noktalar olan Japon inanıyor olabilir.

İç tüketim de ileriye dönük olarak Japonya ekonomisinde giderek artan bir rol oynar, yakın siyasi değişiklikler sonucu olabilir. “Evde tüketimi teşvik etmek, Demokratlar tüketicilerin elinde çocuk indirimi sağlayarak daha fazla para koymak, otoyol gişelerinden ortadan kaldırmak ve daha ucuz yakıt verme sözü verdiler. Bu şirketlere yardımcı olmak için adım LDP vurgusu iktidar uzun uzak bir değişime işaret ediyor.”

Benzer doğrultuda, görevdeki Liberal Demokrat Parti içinde geniş bir yol vardır), Demokrat Parti (ayrıca taktik gereği iç tüketim üzerinde ihracat artışı öncelik bu yana para müdahale muhalefetini iletti, vardır. “Japonya'nın ihracat odaklı büyüme limitlerine ulaşıyor ve Tokyo piyasalarında döviz hareketlerinin temelleri maçı sürece yen zayıflatmak için müdahale etmemeli, ana muhalefet partisi No. 2 yönetici Pazartesi söyledi.” Taşımak ticaret sorun olabilir mi?

İlginizi Çekebilir: