Won Yöneldi, Taşımak Ticaret Gevşemeden Rağmen

Mart ve 8.2 yıl% beri Kore wonu %32 kadar. Aynı zamanda, altındaki 20 %2007 yıl sonu seviyesi, 2007 ortalamanın 955 ve %15.5 zayıf 2006 ortalamasından 13 olarak% zayıf.

Sadece Kazandı takdir odaklanarak muhtemelen sadece birkaç yıl önce bu sese Diğerleri kazık için, diğer göstergeleri inceleyerek bilmeden yol açacak karşılaştırarak bazı teknik analistler, geri çekil neden olur. Benim görüşüme göre, bu çelişkili sinyaller – falls kısa göndermek için potansiyel teknik analizde bir durum. Temel resim Ergo, dönelim.

Kore Kazandı yakından kapsamlı döviz anlatı sıkı sıkıya bağlıdır. Kredi kriz vurduğunda, yatırımcılar Kore'den kaçtı ve Kazandı gecede değerinin %50'sini kaybetti. 2009 yılının ikinci çeyreğinde risk geri alma, ancak, Doların güvenli liman cazibesini soluk ve Kazandı kuvvetle ulaşıldı. Görünürde taşımak ticaret potansiyelini sonuna ancak Kazandı kekelediğini ve bazı analistler, yakın bir düşüş vadeli olacak.

Ancak, çok sayıda para hiç kuşkusuz Fed faiz oranlarını yükseltti eğer/ne zaman bir düzeltme tecrübe ederken, Kore wonu muhtemelen onlardan biri olmayacak. Kore yatırımları kesinlikle geç batmaz, ama aynı ölçüde spekülatif balonlar artık oluştuğu söylenebilir diğer gelişmekte olan piyasalar gibi değil neredeyse var. Buna ek olarak, Kore faiz oranları pek yüce olan; gösterge faiz oranını sadece %2, kendisi ve carry trade stratejisi haklı çıkarmak için yeterli.

Bunun yerine, yatırımcılar Kore'nin ekonomik temelleri için hazırlanıyorlardı. Takdir bir para birimi olmasına rağmen, Kore ticaret fazlası bu yıl bir rekor 45 Milyar $vurmak, 2010 için sağlıklı 15-20 Milyar dolarlık bir tahmini ayak üzerinde. Aslında, yükselen Kazandı Koreli şirketler ihtiyatlı Kore wonu (2007 seviyelerine göre) daha pahalı olacağını farz olan ihracatta hemen hemen hiçbir etkisi vardır. Otomobil endüstrisinde, örneğin, “şimdi tanıtılan Yeni modelleri tasarlanan ve iki yıl önce kazandı 900 dolar güçlendirilmiş olsa bile, siyah şirket tutmak için üretildi.” Bu nedenle, analistler 2010 ekonomi için müthiş bir yıl olacak. 2009 yılında mütevazı bir genişleme sonra, GSYİH büyük ekonomiler arasında %5 seneye üçüncü yüksek, sadece Çin ve Hindistan'ın ardından 4.5 büyümesi bekleniyor.


Kore Merkez Bankası da Kazandı taşımak ticaret ne takdir, ne olursa olsun devam edecek olsa çalışıyor. Bir oturumda geçen hafta, döviz piyasalarında 500 milyon dolar ayarlamak için müdahale etti, o Kazandı karartıcı amacı ile. Dolar yakında bir kez daha kısa kaynağı olabilir gibi Fed ile döviz takası son ermesiyle birlikte, iyi olur. Kore para politikası genişlemeci kalır, ama eğer beklendiği gibi ekonominin 2010 yılında tutarsa, Merkez Bankası oranlarını yükseltmek ve hedef menzil içinde enflasyon tutmak başka çaresi kalmayacak.

Buna ek olarak, artık uluslararası bir para birimi haline Won dönüm bahsediliyor. ” Kore G20 2010 Zirvesi ev sahibi bir ülke olarak kazanmış genel durumunu yükseltmek için fırsat var.’ Kore wonu uluslararası kullanma uluslararası ticaret ve finans alanında ülkenin payı hızla arttı,” analistler gözlemledim ancak önemsiz olmuştur. Kore hükümeti, istikrarlı bir para birimi olarak Won tanıtmak isteyen daha fazla takdir beklentisi ile rahat olduğunu ima eder.

Kısacası Olmayacak muhtemelen 2010 yılında alan isimlerden biri olacak. Çok para varlık fiyat balonları küresel para politikasındaki değişiklikler ve görünümünü yatırımcılar carry trade geri çekil ve bazı gelişmekte olan piyasalardaki çıkış nedeni olarak yaşayacaktır. Güney Kore onlardan biri olmayacak. Çoğu analist Kazandı, 2010 yılında %10 oranında takdir beklediğiniz güçlü temelleri ve büyüyen bir profil ile, hiç de şaşırtıcı değil.

Yarın 2010 yılının ilk günü olduğu göz önüne alındığında, uzun süre beklemek zorunda kalmayız. Bu arada, yeni yılın kutlu olsun!

İlginizi Çekebilir: