USD/EUR: Çelişkili Sinyaller Tahminler Yapmak Zor

Eğer (ve bunun sonucunda Euro ralli) Dolar düşüş analistlerin kapsama okursanız, sürdürülebilir olup olmadığı konusunda bir bölme bile var. Ekonomik veriler ve teknik göstergeler bu belirsizlik bu tür anlaşılabilir olduğunu nüanslı bir resim, boya.

Derinleşmeye devam eden ekonomik durgunluk, enflasyon karşı Federal Rezerv Bankası ve görünüşteki rahatlığa işaret eden Dolar ayılar, bir yandan vardır. Euro aynı anda 1999 yılında kuruluşundan bu yana güçlü hafta kaydederken Doları sadece 24 yılın en kötü haftalık performansını kaydetti, eğer döviz piyasalarında satın almak için 1 Trilyon ABD devlet tahvili dolardan Fed planı hakkında hissediyorum nasıl olarak herhangi bir şüphe varsa, düşünün. Orada pek bir nüans var.

Bu arada, ekonomik resim aynı derecede iç karartıcı. GFT Kathy Lien şöyle özetledi:

Sanayi üretimi yüzde 1,4 düştü, tekrar rekor düşük seviyesine kapasite kullanım sürüş sırasında Empire state imalat anketi rekor Mart ayında düştü. Yabancı yatırımcıların büyük miktarda tarafından 2007 Ağustos ayından bu yana ABD varlıkların varlıklarını azalttı. Rekor seviyelere yakın emlak sektöründeki durgunluk olarak Mart ayında düzenlenen Homebuilder güven hafifletilmesi hiçbir belirti gösterir.

Ne yazık ki, Dolar hem de ekonomik çöküş, enflasyon riski ve rahatsız olan bağımsız bir çelişkidir. Brown Brothers Harriman DÖVİZ stratejisi Marc Chandler, baş yazar, “karamsar kampı, her ikisini de istiyor. Bir emlak balonu sonu bir bankacılık krizi ve derin bir ekonomik daralmaya yol açtı Japonya, aynı yola baş ABD. Ve para baskı faiz oranlarını artıracak, enflasyon yakıt ve para alçaltmak olacak dikkat etmek istiyorlar.” Tarih gibi sağduyu, bu düşünce doğrultusunda tekzip dikkat çekiyor.
Euro ralli teknik, yerine temel gelişmelerin bir fonksiyonu Dolar boğa kalan iddia. Öncelikle mali çeyrek sonuna yaklaşıyoruz. Aralık ayının sonunda gerçekleşen Dolar düşüş gösterdiği gibi, bu dönemler genellikle portföy yeniden dengeleme ve korunma, döviz piyasalarında büyük dalgalanmalar görmek için nadir değildir böyle işaretlenmiştir. Dolar Euro karşısında 1.30 dolar seviyesine ihlali başarısız olunca teknik açıdan bakıldığında, çok kısa satıcılar muhtemelen Doların düşüş hız konumlarını, kapak zorlandı.

Boğa 20'sini hisse senedi piyasasında bir artış katalize hangi risk alarak pikap burada olduğuna eminiz. Hükümet oluşturmak 1 trilyon zamanla 500 milyar dolar, ve muhtemelen$, sabit-ticaret ve çok kötüleşti varlıkları bankalardan satın alacak...bu plan açıklandığı sonra “ters geldi.” Bankaların yeniden sermayelendirilmiştir olacak, finansal sistem tamir ediliyor, ve her şey iyi olacak, değil mi?

Piyasalar kesinlikle yanlış başlar yatkındır. Hükümet yetkilileri ve en kötüsü geride olduğunu “ısrar pazar yorumcular bir çok örneğini sayabilirim.” Yine de, bu sefer farklı kanıtlanırsa, güvenli olarak rol değil ‘döviz muhtemel piyasa beklentisi olumlu bir değişim aşınmış olacak olan Dolar için düşüş olabilir.

İlginizi Çekebilir: