Para gelişmekte olan Piyasa Döviz Duvar Savaş Spurs

(Eğer başka bir şey, finansal eğilimleri tanımlamak iyi olan Goldman Sachs göre. Unutmayın “BRİC?”), zaten gelişmekte olan piyasalar sel ve yakın gelecekte de böyle devam edecek bu Para bir “Duvar” var.

“Uluslararası Finans Enstitüsü milyar 825 $2010 sermaye akışı tahmini, küresel finansal hizmetler şirketleri için ticaret grubu, 2010 yılı için Nisan ayında öngörülen vardı 709 milyar dolardan 5 milyar 581, 2009 yılında $ve yukarı.” Gez, yer, finansal kriz sırasında aldığı gelişmekte olan piyasalardan sermaye çıkışının muhtemelen risk iştahı zaten önceden kurtarıldı gibi bir blip gibi, kriz Seviyeleri ve daha sonra bazı!

“Yükselen pazarlara hareket bu ülkelere bu yıl dökün milyar 186 yaklaşık$, milyar 62 2005 ve 2009 yılları arasında üretilen $tam üç kez yıllık ortalama edecek olan hisse senedi yatırımcıları, önderliğinde olmuştur.” Gelişmekte olan Piyasa Tahvil fonları bu arada, artık rutin almak haftada 1 Milyar dolardan fazla. Egemen servet fonları da gelişmekte olan piyasa varlıkları/para içine ilgili çeşitlendirme stratejilerinin bir parçası olarak varlıklarını biraz değişmeye başlıyor. Ekonomist (nezaket) aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, Asya yatırım, şimdiye kadar en büyük alıcı, Latin Amerika izledi.


Hem ekonomik temelleri ve yatırım daha büyük bir dönüş kazanmak için istekli olmak gibi gelişmekte olan pazarlarda içine sanayileşmiş dünyadan sermaye sürekli vardiya. Gelişmekte olan ülkelerin gelecek yıl yüzde 6,4 genişletin, gelişmiş ekonomiler arasında yüzde 2,2 oranında büyüme gözle edecek “IMF tahmini bu ay.” Bu arada, gelişmekte olan ülkeler arasında GSYİH dış borç oranı yüzde 26 düşmüş, 1999 yılında yüzde 41 ile karşılaştırıldı. Gelişmekte olan piyasalar, küresel büyüme %85'i ileri giderek, “gelişmekte olan piyasalar 3 trilyon dolar, gösterge MSCI dünya endeksi ve piyasa değerine ya da sadece 15'ini hesap olacaktır ve yine de, analistler bile tahmin.”

Yatırımcılar mümkün olduğunca çabuk bu dengesizliği düzeltmek istemesi anlaşılabilir, daha sonra ise, gelişmekte olan ülkelerin sermaye piyasaları sadece gelen sermayenin tüm emmek için yeterince derin olmadığını fark etmek gerekir. Varlık fiyatları ve döviz kurları kaçınılmaz bir şekilde daha yüksek tırmanma başka bir deyişle, sermayenin sınırlı bir havuz erişilebilir yatırımlar sınırlı stok takip ve sonucudur.

Analistlere göre, “Bazı takdir zengin bir dünya para birimleri karşısında yükselişi küresel dengesizlikleri düzeltmek için gelişmekte olan ekonomilerinin daha hızlı büyümesi hem de doğal bir sonucu ve bir şekilde kaynaklanmaktadır.” Ama para bir avuç tarafından taraklı) beş yıl içinde yüzde 50 artış bazı takdir değil, bir patlama temsil etmiyor. Bu tam olarak paralarını tutması için gerilla taktikleri kullanarak almış olan yükselen piyasaların çoğu, kendileri tarafından yankılandı bir duygu olduğunu. “Para Savaşı” nın son aşaması Japonya tarafından Eylül ayında yakıldı beri, her hafta güya müdahale tefekkür Peru, Şili, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Güney Afrika çok artan sayıdaki ülkeler olmuştur.

Verilen ülkenin parasal taban büyüklüğüne müdahale ölçekli ilginç bir ekonomik analiz göre, Güney Kore ve Tayvan, Tayland ve Malezya en ölçülü arasında olurken, döviz pazar en aktif katılımcıları arasında olmuştur. Bu son birkaç yıl içinde hem Tayland Bahtı ve Malezya Ringit oldukça büyük takdir doğan çıktı. Eğer bazı ekonomistler, Brezilya ve Çin nispeten mütevazı müdahil oldu değerlendirme ile sorun edinirsen ancak, merak ediyorum.

Tabii ki, bu hiç kolay tahmin etmek, geçmişte davranmış bir ülke mutlaka gelecekte nasıl davranacağını göstergesi değil nasıl yana yapmaz. Müdahale değil, ama Brezilya 2 %4% için orada vergi iki katına çıkacak örneğin, Tayland açıkladı. Olay bu işte!

İlginizi Çekebilir: