Gelişmekte olan Piyasa İkilemi: Döviz kazancı ya da Enflasyon?

Şimdi, bütün gelişmekte olan piyasa para birimlerinin her ikisi de sözde para savaşları ve onun altında yatan neden-amansız takdir de biliyoruz. Daha fazla ve daha fazla Merkez Bankaları forex müdahale ve sermaye kontrolleri şeklinde savaşa girmek gibi, ancak, yanlışlıkla fiyat enflasyonu ateşi körükleyecek vardır. Yakında ciddi bir seçimle karşı karşıya kalacaklar: ya faiz oranlarını ve para birimlerini veya risk hiperenflasyon ve eşlik eden ekonomik istikrarsızlık zayıflatmak etmeye son.

Bu ikilem oldukça basit: bir Merkez Bankası aynı anda para birimi denetim ve bağımsız bir para politikası yürütemezsiniz. Örneğin, iç ekonomik hedeflerine hizmet etmek için faiz oranlarını ayarlamak için bakıyorsa, bu para birimi ve tersi talebi için kaçınılmaz etkileri olacaktır anlamak gerekir. Bu gün, bu durumu giderek daha keskin hale geliyor. Birçok gelişmekte olan piyasalarda enflasyon tehlikeli seviyelere yükseliyor, reel faiz oranları ya da olumsuz, bu arada, gizli para birimleri baskı altında kabarcık devam ediyor.

Yatırımcılar faiz oranları ve/veya para kaçınılmaz olarak uzun vadede artacağını düşünüyorlarsa, kısa vadede negatif reel faiz oranları tolere etmeye istekli olduklarını verim için çok çaresiz bir hale gelmiş olmasıdır. Sermaye kontrolleri taşımak ticaretinde mütevazı bir düşüş zorladı ise para politikası kaçınılmaz bir sıkılaştırma ülkede bunu bir kez daha yapacak, beklenti.

Nedeniyle döviz savaşları devam eden (algı) için, gelişmekte olan piyasa Merkez Bankaları taşıyan tüccarlar ve para spekülatörleri için ani hedefleri içine kendileri yapıyorlar diye mümkün olduğunca uzun süre tutmak için çalışıyoruz. Bazıları zaten kurşun ısırıldı. Brezilya, örneğin, 11.25% son zamanlarda gösterge Selic oranını yükseltti ve ek oran zamları takip edeceğini belirtti. Çin benzer bir yolda, ama daha düşük bir üsten başlattı. Ülkelerin çoğunluğu firması inkar kalır, ancak. Geçen hafta Türk Lirası üzerindeki baskıyı azaltmak için boşuna bir girişim faiz oranlarının düşürülmesi gibi inanılmaz bir adım attı.

Krediye erişim kesme ve enflasyonla mücadele için) bankaların rezerv gereksinimlerini yükselterek ve enflasyonu sınırlamak için sıkı sermaye kontrolleri sürdürerek, her iki dünyanın en iyi tadını böylece en Merkez Bankaları inanıyoruz. Yaratıcılık için arka okşadı gerekir iken, bu Merkez Bankalarının çabalarını muhtemelen uzun vadede başarısız olmaya mahkum olduğunu anlamak gerekir. Merkez Bankası görüşlü sadece bir mazoşist, kısa bir zaman sürekli süre için enflasyon yükseliyor rağmen zayıf bir para politikası izleyeceğini bu para birimi yatırımcılar olmalı. Ekonomik büyüme yavaşlar sürece (bazı politika önlemleri olmadan muhtemel olan) ve/veya enflasyon sihirli (nedeniyle steadying yiyecek/emtia fiyatlarının, vb.) azaliyor, sonunda yenilgiyi kabul edecek bir seçim olacaktır. “Merkez bankaları enflasyon oldukça yavaş yardım etmek için bunları kullanarak daha öncelikli olarak döviz kurunun düzeyi görüntüleyin. Bir stratejist birden fazla hedefleri hedefleme başlamadan, politika hatalar şansınızı artırın,” özetlenmiştir.

Sadece kazan-kazan çözümü tüm gelişmekte olan piyasa para birimleri eş zamanlı bir takdir içerir. Bu ulusal ihracat sektörlerinin rekabetçi dinamiklerini değiştiren ve olumsuz ekonomik büyüme etkilemeden bazı enflasyonist baskıları hafifletmek istiyorum. Financial Times'a göre, “Kasım zirve başarısızlığı iyi bir işaret vermiyor, ancak 20 bu bahar Grubu'nda para dengelemek için sürpriz bir anlaşma olabilir.” Ayrıca, herhangi bir anlaşma muhtemelen (çok konser daha) gelişmekte olan piyasalar bağımsız olarak benzer ekonomik politika hedeflerini statükonun bir yineleme şeklinde olacaktır.

İyi ya da kötü, gelişmekte olan piyasa hükümetleri BİZDEN uzak ve Çin'e karşı para savaşları için suçu üzerine yoğunlaşmaya başlamıştır. Hatalı parasal genişleme programını ABD ne olursa olsun, gelişmekte olan piyasalar Çin ile rekabet – ticaret ve sözde gözardı para birimi – önemli. Çin Yuan takdir izin vermek için baskı yaptığı, daha sonra, sonuçta para savaşı sona erdirmek ve Fed Dolar ile dünyayı sel için çığlık daha çıkmaz ortadan kaldırılması çok daha uygun olur. Nedeniyle yeni Başkan ve değişen bir siyaset için, Brezilya işi hızlandırmak için ayaklandı. Çin şu anda düşük faiz oranları ile (yükselen enflasyon) aynı gemide olduğu göz önüne alındığında, bu devenin belini kıran saman olabilir. “Çin diğer büyük gelişmekte olan piyasa ülkeleri döviz hakkında ne düşündüğünü daha hassas olabilir. Bir analist, Brezilya yerine ABD onları eleştirmek olunca ahlaklı olduklarını da çürütüyor,” görülmektedir.

Her halükarda, bazı beklenmedik kriz ve risk mutlaka bir parlama-up engelleme, gelişmekte olan piyasalar dış sermaye çekme (sadece 2011 yılında 1 Trilyon dolardan fazla), ve paralarını sabit, yukarı doğru yürüyüşleri devam etmesi bekleniyor devam etmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: