Döviz piyasasının İsviçre Banka Karşılar Söz Müdahalesi, Frank Çöker

Geçen hafta, döviz Blog (SNB), İsviçre Ulusal Bankası, yapay geç Ağustos ayından bu yana euro karşısında güçlü kazançlar yayınlanmıştır vardı “sadece %8 ticaret ağırlıklı olarak kazandırdığı para biriminin değerini düşürmek olabilir önererek İsviçre Frangı bir yazı varmıştır.”

Ertesi gün, SNB gerçekten döviz pazar içinde müdahale, “yabancı para satın almak için bir karar uygulama” olacağını ilan ederek kesmek çok beklenen oranını takip etti. İsviçre Frangı hemen bir kargaşa içine düştü, Euro karşısında ve 3 karşı fazla Dolar 7 adet düşüyor. Bir tüccar göre, “bu iletilen yolu şok değerini maksimize de düşünülmüştü.” Bu hafta sonuna kadar, Frangı, yatırımcıların daha fazla buluş olasılığı uyarısı kaldı gibi rekor bir düşüş göstermiş oldu.


Bu para onun için geldi, zaman zaman müdahaleler ima ama hiç takip zaman noninterventionist bir politika izlemektedir “hangi SNB tarafından 1992 yılından bu yana ilk ‘solo’ müdahaledir. Euro mevcut orandan daha düşük işlem, 1.44 İsviçre Frangı ile zaman kenarda Eylül 2001'de kaldı.” Ayrıca Japonya başarısız Yen yükselişi durdurmak için denemek müdahale ettiği 2003 yılından bu yana herhangi bir Merkez Bankası tarafından ilk müdahalesi oldu.

Besbelli, SNB kararını sadece bozulan ekonomi yüzünden haklı hissettim, ama daha da önemlisi parasal koşullar nedeniyle. Enflasyon şimdi 2010 yılına kadar yok öngörülüyor ve fiyatları genel olarak düşüş noktaya yavaş “olabilir.” Hareket, ekonomik sıkıntılar, borç çok İsviçre Frangı cinsinden olduğu gerçeği ile bileşik olan Doğu Avrupa ekonomileri üzerinde aşağı yönlü baskıyı hafifletmek için tasarlanmış tüccarlar da ileri sürüldü.

İsviçre hemen hepsi şimdiye kadar forex müdahale yaygın ekonomik daralmaya rağmen ve deflasyon riskini kaçındılar diğer ülkelerden çok sempati alacak şüphelidir. Bir analistin sözleriyle, “GSYİH 10 geçerli bir artı daha büyük% ile bir ülkenin para birimi değer kaybetmeye zorunda hissediyor rahatsız edici bir durumdur.”

Bu dünya çapında Merkez Bankaları birbirleri ile ilgili en çok para alçaltmak kim olduğunu görmek için rekabet ettiği “para savaş” bir çeşit alev çıkabilir daha büyük bir endişe konusu. Tüccarlar zaten Japonya Bankası “Japonya Merkez Bankası SNB eylemleri yakın ilgi, hem de merkez bankaları para birimlerini zayıflatmak görmek istediklerini bildirdiler göz önüne alındığında, gelecek olabilir: bu spekülasyon.”

İlginizi Çekebilir: