Sterlin BOE Aşağıya doğru Genişler SO Trendleri

Pound USD karşısında kendi tutarak, dört dokunmak bile ayın en yüksek geçen hafta. Ama diğer büyük para birimleri karşısında, hikaye tam tersi. Euro karşısında parite önlemek için yönetirken, örneğin, Pound yine de Aralık kaldı ortak para birimi karşı bağlı. Avustralya Doları, bu arada, $2 Sterlin karşısında 13 yıldır ilk defa yükseldi.

Pound durgunluk nasıl açıklayacaksınız? Çift para bakmak hangi bağlıdır. Sterlin Dolar karşısında, anlatı riskten kaçınma biridir; hisse senetleri yükseldiğinde, yani genellikle gelir. Hisse senetleri ve emtia geniş yürüdü bir gün bir analist, “İNGİLTERE pound dolar döven diğer para birimleri katılıyor” açıkladı. Pound da her iki para birimi’ Merkez Bankaları uzun vadede aynı derecede enflasyonist olabilecek benzer parasal genişleme planları, başlattık, çünkü dolara karşı kendi tutmak mümkün olmuştur. Ekonomistin [grafik izniyle].

Aslında, İngiltere Bankasının sadece kendi programında büyük bir genişleme duyurdu tarafından 50 Milyar dolar (yani para basması) toplam borç satın artıyor. “Parasal genişleme konusunda İngiltere Merkez Bankası agresif bir duruş ekonomisi hakkında endişe ekleme ve sterlin için negatif gibi bir analist döviz pazar bu duyuru etkisi özetlenmiştir.” Orada çok nüans değil....

Aslında, bu kredi krizi Merkez Bankalarının ilgili yaklaşımların bir sentezi büyük farklılıklar gösterir nerede Euro karşısında Pound için özellikle kötü: “pound içinde zayıflık piyasa parasal genişleme, hala tam yol ileri ‘bir olan ve BOE, üzerinde ayakları sürükleyerek gibi görünüyor ECB arasında bir kontrast çizim olduğunu gösteriyor.’ ” ECB dolaylı olarak değiştirir ve garanti şeklinde likidite sağlama nerede, BOE para basma ve sağ Sermaye Piyasası içine enjekte edilir.

“İngiltere Merkez Bankası Mervyn King, Vali, çıkış stratejisi enflasyon görünümü tarafından dikte olacağını söyledi ve merkez bankalarının kendi başlarına yaşayamaz pazarları desteklemek gerektiğini,” ama yatırımcılar şüpheci ve iyi bir nedenle kalır. “İngiltere bu mali yıl, geçen yıla oranla yüzde 50 daha fazla İngiltere'nin güvenilir tahviller rekor 220 milyar lira satacak.” Verim (İNGİLTERE devlet tahvilleri için ilk “başarısız” ihale fonunda dört haftadır çok arttı gerçeğine dayanarak, hükümet açıklarını finanse edebilecek şüphe yoktur.

Enflasyon hedeflemesi ilk yıllarında, istikrarlı bir ekonomi üretmek, bunu yapan BOE yuvarlak eleştiri ile vurdu, kredi krizi körükleyerek yeterince yanıt vermeyen ve rolü devam ediyor: “olur. Bir yorumcu ama olamaz, kendisi tarafından, istikrarlı bir ekonomi üretmek artık açık olduğunu düşünüyorum,” savundu. İNGİLTERE'DE işsizlik oranları çok yüksek seviyelerde seyrediyor. (Üçüncü daha iyimser olan taraf tahminleri) hükümetin kendi ekonomistler, 2009 yılı için -3.5% GSYİH tahmini, 2010 yılında mütevazı bir kurtarma ile. Tabii ki, bu tahminler BOE faiz indirimlerine ve parasal genişleme planı yakında ekonomi, hala çözümlenmedi hangi kanıtı yoluyla yavaş yavaş olacak önemli varsayımına bağlı olarak kuşku ile alınmalıdır.

Sonuç olarak, bizzat İNGİLİZ Sterlini için tarafsız ve ayı arasında kaldım. Hisse senetleri ralli devam ettiği sürece, yatırımcılar Adistracted kalır. Miting (miting sürdürülebilir olduğu konusunda şüpheliyim) buhar kaybettiğinde, hızlı ekonomik ve parasal koşulları karşılaştırmalı dikkatlerini dönecek ve eğer; bu Pound için söylenenler pek iyi yığını olmayacak.

İlginizi Çekebilir: