Pound, Dolar Hasta’ Para var

Doları reddetti olarak, hemen hemen her varlık/döviz arttı (hem de döviz Blog olarak) döviz pazar içinde bir tema. Küresel ekonomik iyileşme gibi yatırımcılar artık ABD dışında verim arıyor rahat olan risk iştahını artırdığı, bu fenomen için mantığı olduğunu. Ancak, bu piyasa anlık biraz burkuldu, geçtiğimiz YIL bir makale ile uygun olmak (Sterling Hasta Listesine Katılmak için Hazır Görünüyor) olabilir.

Raporda, “yatırımcıların kötü bankalardan bu yılın başlarında iyi bankalar sıralanmış Benzer göre, döviz alıcılar zayıf para birimleri arasında güçlü para birimleri sıralama başlıyor. Sterlin zayıf kampında dolar katılmadan görünüyor. Her iki ülkenin de yakın ekonomiyi güçlendirme amaçlı sıfır faiz oranı hedefleri, agresif bir politika ve açıkları esneme var.” Buna karşılık, madde devam ediyor, Yen ve Euro yükseldi, öyle gibi emtia para birimleri aradı.

İngiliz ekonomi ve borsa temelleri dipsiz olduğunu hiçbir soru yok ederken, piyasalar Pound uğraşıyor olduğunu anlamak biraz zor. Sonuçta, Euro, İsviçre Frangı ve Yen, örneğin, aynı temel bazı sorunlar: artan ulusal borç, zayıf büyüme, düşük faiz oranları, vb tarafından rahatsız edilmektedir. Yatırımcılar Yen Dolar veya Pound ödünç verme gibi ucuza neredeyse ödünç alabilir, ve Japonya Merkez Bankası faiz oranlarını düşük (BOE) İngiltere Merkez Bankası da aynı kalmasını, değilse artık olasıdır. Bu arada, fiyat enflasyonu yatırımcıların İNGİLTERE'DE zula herhangi bir sermaye güvenli olmalı yani yok, neredeyse kalır.

Belki de, o zaman, yatırımcılar ABD Doları ile en büyük örtüşme noktası olan BOE parasal Genişleme programı bitirmek vardır. GSYİH göre, her iki para birimi’ Merkez Bankaları şimdiye kadar herhangi bir sanayileşmiş ülkelerin büyük bir bölümünü, kredi piyasalarına yeni basılmış para pompalama var. BOE, özellikle, aslında programını genişleterek düşünüyor. Yakın tarihli bir toplantıda, Bankanın Mervyn King, Yönetim Kurulu Başkanı, %15'lik bir genişleme için oylamada muhalefetin açtı, ama bankanın diğer üyelerin çoğunluğu tarafından oy düştü. “Bir sonraki karar noktası‘ 2 Kasım olacak. 5 toplantı,” dedi ki “İngiltere Merkez Bankası politika yapıcılar tahvil satın alma planı genişleyen düşünün bankada, eski bir Vali Yardımcısı....endişe ekonomiyi kurtarma ‘sahte Şafak olabilir. ”

Hükümet bu arada programa gelince belli bir kararsızlık gösterdi. İNGİLTERE Borç Yönetim Ofisi Başkanı dolaylı olarak BOE tahvil alımları devam etmektedir, bunu yaparken durdurmak verim skyrocket neden ve zor hükümetin faaliyetlerini finanse etmek için bu korku için teşvik etti. “Hızlı bir satış-off hayat zor hem soyut eğilimler için yapar altın fiyatları aşağı yönlü bir sarmal oluşturabilir.” Gelecek yılki seçimlerden sonra göreve tahmin eden İngiliz muhafazakar parti liderleri, diğer taraftan, bir enflasyona neden olacağı gerekçesiyle programını eleştirdi.

BOE açısından, iki ucu boklu değnek değil. Bu politika devam edecek ve enflasyon riski ve daha da politikacıların öfkesini çağırma. Aşağı rüzgar ve geri durgunluk içine ekonomi ipucu olabilir. İyi ya da kötü, BOE Eğer ekonominin desteklenmesi şimdi çökme dursak eski: “bir tarafında err olacak gibi görünüyor. Dünyanın her bilinçli yorumcu hakkında ve her ülke aynı şeyi söylüyor. İşi bitmiş değildir.” Enflasyon önümüzdeki iki yıl için yaklaşık% hover bekleniyor göz önüne alındığında, BOE hala bazı nefes oda vardır.

Piyasalara akan para bıkkınlık Pound zayıflaması, ‘Öyle olsun bir ücret olarak,’ o, “zayıf pound ihracata yönelik İngiliz ekonomisini yeniden dengelemek için çabalar için ‘yararlı’ olduğunu söyleyen Mervn King tutum gibi görünüyor.” Daha sonra başa döndük ederken BOE sen Pound azalmayı durdurmak için herhangi bir çaba sarf etmemiş, hala duruyor, ve bunu en iyi karşı kayıtsız olduğunu.

BOE nerede durduğunu ne olursa olsun, Pound kabarcık yıl boyunca büyüme İNGİLTERE'NİN en büyük katkıyı oluşan zayıf finansal ve konut sektörlerinde, yardımcı olmak değildir. İhracat zayıf olduğu ve yerli üretim faaliyeti henüz stabilize etmek zorunda. Sonuç olarak, “İngiliz ekonomisinin bu yıl 2010 yılında yüzde 0,9 genişleyen önce yüzde 4,4 sözleşme, Uluslararası Para Fonu öngörüyor.”

Objektif olarak konuşursak, daha sonra Kiloluk hasta için mantıklı. Yine de, birçok diğer para birimleri gibi hasta. Forex, her şeyin göreceli olduğunu çok yıllık ders sanırım.

İlginizi Çekebilir: