Merkez Bankaları ve Sermaye Kayıplarını

Merkez Bankaları aslında tekeller bankacılık ve genellikle çok iyi paralar kazanmak. Amerika'nın Federal Rezerv Bankası, geçen yıl kazanılan 23 Milyar$, örneğin. Merkez bankaları para kaybedince ne olur? Bu sorun, sermaye kayıpları başgösteren karşısında döviz rezervleri oluşturmaya devam eden Asya Merkez Bankaları, bağlamında giderek daha uygun hale geliyor.

Birçok Asya ekonomilerinin ihracata ekonomik politikaların var olan bir başarı ucuz, yurtiçi para şart. Bazı ülkeler açıkça ABD doları para çözmüş; diğer düzenli olarak çok fazla yükselen para önlemek için müdahale ettiler. Daha ucuz bir para sonuna ulaşmak için araç USD satın almak için, genellikle toplu olarak bulunur. Sonuç olarak, Asya Merkez Bankaları toplu olarak USD 2 trilyon dolar toplamış. Eğer USD Değer Düşüş devam ederse, Asya Merkez Bankalarının sermaye büyük kayıplar verecek. GSYİH yüzdesi olarak ölçülen zaman, bu kayıplar çift haneli ulaşabilir. Bu nedenle, Asya merkez bankaları sıkı rezervlerinin üzerinde oturuyor. Ekonomist raporları:

Şimdi Asya merkez bankaları rezervlerini satmak, daha yüksek getirisi olan varlıklara yatırım gelirleri, önlemek için umuyorlardı çok sermaye kayıplarını tetikleyici olmadan mümkün değildir. Eğer bu atıl varlıklar kaldırmaya çalışırlarsa, onlara değer boş olacaktır. Eğer değerlerini korumak istiyorlarsa, yalan onları rahat bıraksınlar.

İlginizi Çekebilir: